به گزارش صبح توس؛ 

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار با اشاره به اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها افزود: این اصلاح نظام اقتصادی امری ضروری بود که در آینده نزدیک به نفع مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر است.
وی اظهار داشت: پرداخت یارانه مستقیم به خود مردم در انتهای زنجیره مصرف به مفهوم آمدن یارانه به سفره مردم است در شرایطی که در فرایند ارز ترجیحی اکثریت جامعه از یارانه بی نصیب و فاصله طبقاتی عمیق تر می شد.
امام جمعه سبزوار گفت: در فرایند پرداخت یارانه در ابتدای زنجیره به منظور جلوگیری از قاچاق و تخلفات، دولت باید در تمامی فرایند ورود کالا تا مراحل بارگیری و توزیع نظارت می داشت که بطور عملی چنین نظارتی غیر ممکن و دشوار بود.
حجت الاسلام والمسلمین مقیسه افزود: یارانه غیر هوشمند و ارز ترجیحی یکی از معضلات در مسیر شکوفای اقتصادی کشور بود چنانکه در این فرایند یارانه بجای آنکه در انتهای زنجیره مصرف در سفره های مردم برود در ابتدای زنجیره به وارد کنندگان کالا داده می شد تا جایی که یارانه میلیون ها فرد به جیب یک نفر می رفت.
وی اظهار داشت :دولت برنامه های به جا مانده دهه های گذشته همچون اصلاح نظام بانکی، مالیاتی، ساختار بودجه، بهبود فضای کسب و کار، نظام توریع کالا ، دانش بنیان کردن اقتصاد، تحقق اقتصاد منهای نفت، رشد کار و تولید مولد، خودکفایی در کالاهای اساسی، تامین امنیت غذایی و درمان اصلاح الگوی مصرف، توسعه تجارت با کشورهای همسایه، مقابله با آسیب پذیری و تکانه های اقتصادی منطقه و جهان، مقابله با بسترهای فساذ زا در اقتصاد و شفاف سازی پولی م ومالی با بهر ه گیری از نخبگان و همراهی مردم مرحله مرحله به پیش می برد.