سردار سید هاشم غیاثی، فرمانده سپاه امام رضا(ع) در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که رهبر معظم انقلاب در مقاطع مختلف به آن اشاره و تأکید داشته‌اند ضرورت خروج از محاصره تبلیغاتی و بازسازی انقلابی فرهنگ و رسانه است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران به عنوان رویکردی جدید در مدل حکمرانی و نیز رویکرد جدید در تعریف انسان و زیست انسانی همواره در معرض هجوم رسانه‌ای جهت انزوای ایران مدل‌ها قرار گرفته است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: بیش از چهل سال است دشمن برای مأیوس‌سازی مردم و مسئولان می‌کوشد و تلاش مستمری دارد برای وارونه نشان دادن واقعیت‌ها، پنهان کردن جلوه‌های امیدبخش، بزرگ‌نمایی ایرادات و کوچک‌نمایی رویش‌هایی که می‌تواند با منطق، عقل و احساس بشری ارتباط برقرار کند.

وی افزود: بازدارندگی رسانه ای و افزایش تاب آوری رسانه ای در مقابل تحرکات دشمن جز با بازسازی انقلابی فرهنگ و رسانه مقدور نخواهد بود.

سردار غیاثی با اشاره به اینکه سازمان رسانه ها باید چابک، مجهز به تحلیل و مردم شناس باشند که تمام این مؤلفه ها جز با تکیه بر امر اندیشه محقق نخواهد شد تصریح کرد: تولید اندیشه و پشتوانه سازی های علمی رمز موفقیت مسیر اقدامات رسانه ای است.

وی افزود: انسان‌رسانه ها نیز باید در یک شبکه منسجم که عمود و محور آن معارف دینی و مبانی انقلابی است اقدام جبهه ای، روشنگرانه و آفندی داشته باشند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: بازسازی فرهنگ و رسانه با تکیه بر عقلانیت، فناوری، ارتقای سواد رسانه‌ای، هم‌افزایی نخبگان، اجتناب از موازی کاری، توجه به سنت‌ها، سرمایه‌گذاری همراه با ایجاد چرخه شفافیت اقتصادی و نیز ساخت و بازساخت مداوم سرمایه های فکری قابل دستیابی است.

وی افزود: تحقق این مهم ارمغان ارزشمندی به نام ارتباط با مردم و برقراری گفتگو بین نظام و امت خواهد داشت.

سردار غیاثی گفت: رسانه‌های فعال باید همان قدر که رفتار ایجابی و همسو نسبت به رویش ها و امیدها داشته باشند باید مطالبه گر و دادخواه امت باشند که شرط نداشتن مخرج مشترک با دشمن در این است که مبنا و افق حرکت مطلبه گری تحقق نتیجه و حل مسئله ذیل انقلاب اسلامی باشد.

وی افزود: امید دارم گام به گام حرکتمان مرضی رضای حضرت بقیه الله (عج) قرار بگیرد و در مسیر تعالی انقلاب اسلامی گام برداریم.

انتهای پیام/