به گزارش صبح توس؛ رئیس اداره بهزیستی بردسکن گفت: بهزیستی به مددجویان این اداره شاملخانواده‌های دارای یک معلول، دو معلول، ایتام و زن سرپرست خانوار با توجه به پیشرفت فیزیکی واحد‌های مسکونی، کمک بلاعوض می‌دهد که این جدا از پرداخت تسهیلات بنیاد مسکن به این مددجویان است.
مصطفی محمدپور با بیان اینکه از این تعداد ۹ واحد مسکونی متعلق به ایتام است، افزود: برای هر ایتام در حال ساخت مسکن، ۱۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض شده که شهرستان بردسکن از سهمیه ۱۳۰ واحد در استان ۹ واحد را به خود اختصاص داده و از این لحاظ بیشترین سهمیه را جذب کرده است.
رئیس اداره بهزیستی بردسکن عنوان کرد: درحال حاضر هیچ پرونده پشت نوبتی از ایتام برای ساخت مسکن در شهرستان نداریم و در صورت داشتن متقاضی، بهزیستی آمادگی دارد این کمک بلاعوض را پرداخت کند.
محمد پور همچنین گفت: به خانواده‌های ۲ معلول شهری ۱۴۰ میلیون تومان و ۲ معلول روستایی نیز ۷۵ میلیون تومان کمک بلاعوض مسکن پرداخت می‌شود که درحال حاضر ۴ واحد شهری و ۲ واحد روستایی در حال ساخت ایت.
وی یکی از مشکلات مددجویان در ساخت مسکن را نداشتن زمین اعلام کرد و گفت: اگر مشکل زمین در شهرستان مرتفع شود، بهزیستی آمادگی دارد به ازای هر تک معلول ۵۰ میلیون و ۲ معلول به بالا ۱۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض مسکن، پرداخت کند.
وی اظهار داشت: برای تمامی خانواده‌های تحت پوشش که تاکنون یک بار از تسهیلات مسکن استفاده کرده اند طبق قانون از پرداخت حق انشعابات برق، گاز و آب معاف هستند.
۲ هزار و ۸۶۰ معلول تحت پوشش اداره بهزیستی بردسکن هستند.

انتهای پیام/4001