به گزارش صبح توس؛  حجت‌الاسلام علیرضا زارعی، امام‌جمعه اسحاق‌آباد ظهر امروز در مسجد جامع این شهر و در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سالروز آغاز دفاع مقدس و دلاوری‌های رزمندگان اسلامی گفت: هشت سال دفاع مقدس برای ما یک گنجینه‌ای با ارزش و ارزنده بود که در آن سرمایه‌های ارزشمند فرهنگی و معنوی همچون روحیه جهاد، مبارزه با ظلم و ظالم، ایستادگی و مقاومت، روحیه اعتماد به توان داخلی، ایثار، گذشت و شهادت‌طلبی نهفته بود.

وی بیان داشت: جوانان و مردم ما توانستند طی هشت سال این آموزه‌ها را عملی بیاموزند و آن را به تمام جهانیان نشان دهند.

امام‌جمعه اسحاق‌آباد تأکید کرد: امروز وظیفه مسئولین و متولیان فرهنگی و آموزشی کشور آشنایی نسل کنونی و نسل‌های آینده با این گنجینه‌های معنوی و فرهنگی دفاع مقدس است.

زارعی اضافه کرد: متأسفانه در مقاطعی این گنجه‌ها توسط برخی مسئولین به‌عمد به فراموشی سپرده‌شده است تا این فرهنگ در جامعه کم‌رنگ شود ولی مردم که صاحبان اصلی این تفکر هستند اجازه تحریف در آن را نداده‌اند.

وی با اشاره به دلایل تلاش دشمن برای کم‌رنگ کردن و حذف این تفکر خاطر نشان کرد: ترس امروز استکبار گسترش سرمایه‌های معنوی و فرهنگی دفاع مقدس در جامعه و بلکه در سطح جهان است و برای جلوگیری از این گسترش، برنامه‌ریزی و هزینه‌های هنگفتی کرده و می‌کند.

زارعی با اشاره به دانش آموزان جهانی دفاع مقدس اظهار داشت: درس گیرندگان و دانش آموزان دفاع مقدس ما امروز در لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و یمن به دنبال فتح الفتوح هستند و همه اذعان دارند که استاد آن‌ها در دفاع از مظلوم و حق‌طلبی، انقلاب اسلامی ایران و مقاومت مردم در هشت سال دفاع مقدس و جان‌فشانی‌های جوانان انقلابی است.

امام‌جمعه اسحاق‌آباد با اشاره به فعالیت‌های بین‌المللی دولت تصریح کرد: پیوستن ایران به عضویت دائم سازمان همکاری‌های شانگهای یک پیروزی برای ایران انقلابی و یک افتخار برای دولت سیزدهم است.

وی تأکید کرد: این پیوستن نقش بسیار مهمی در مناسبات تجاری، اقتصادی، سیاسی و امنیتی آینده ایران دارد و مایه افزایش مانور قدرت سیاسی، امنیتی و اقتصادی ایران در برابر غرب علی‌الخصوص امریکا است.

انتهای پیام/۴۰۰۵