سرهنگ محمد ابراهیم اصلی، معاون اجرایی سپاه امام رضا(ع) در گفت‌وگو با صبح توس، در حاشیه برگزاری رژه موتوری بسیجیان به مناسبت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: ۴۰ ستاد هفته دفاع مقدس در سطح نواحی تشکیل شده و با جلب مشارکت سایر دستگاه ها و تشکل‌های مردمی اقدام به اجرای برنامه ها خواهند داشت.

وی با اعلام اجرای بیش از ۵ هزار برنامه در سطح پایگاه های مقاومت بسیج با هدف محوری گفتمان سازی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود: برگزاری یادواره های شهدا در سطح محلات با رعایت پروتکل های بهداشتی، برگزاری بیش از ۱۰۰۰ روضه خانگی درب منازل شهدا و نصب پلاک افتخار درب منازل شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و مدافع سلامت در هفته دفاع مقدس اجرا خواهد شد.

معاون اجرایی سپاه امام رضا(ع) گفت: در این هفته ستاد برگزاری مسابقات ملی کتابخوانی آغاز به کار خواهد داشت و در سطح استان با محوریت کتاب دریادل زندگی نامه و خاطرات شهید رفیعی از آبان ماه آغاز می شود.

وی افزود: تولید موشن با محوریت شهدای شاخص سپاه استان خراسان رضوی و برگزاری مسابقه در بستر شبکه شاد برای دانش‌آموزان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید صورت خواهد گرفت.

اصلی ادامه داد: برگزاری نشست های روشنگری، تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس، توسعه اردوهای جهادی، تداوم نهضت خدمت مومنانه و توزیع بسته های معیشتی و بروزرسانی تابلوهای تبلیغاتی و اکران شهری با موضوع دفاع مقدس از دیگر برنامه های این هفته است.

وی افزود: با هدف ترویج فرهنگ شهید و شهادت علاوه بر نصب برگزیده هایی از وصیت نامه های شهدای مسجد و محله، حجله‌های شهید در معابر شهرستان برپا می شود و همچنین معابر و کوچه ها به نام شهدای دفاع مقدس و سلامت با هماهنگی مدیریت شهری نامگذاری خواهد شد.

معاون اجرایی سپاه امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: علاوه بر راه انداری نمایشگاه های تصاویر شهدا با هدف الگوبرداری از سبک زندگی شهدا به صورت موضوعی، ایجاد موزه نمایشگاه های کوچک در سطح مساجد و ادارات از آثار و وسایل شهدا و رزمندگان توسط بسیج محلات و اقشار در برنامه این هفته قرار دارد.

انتهای پیام/