عمار قندری فرمانده در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به آغاز هفته بسیج دانش آموزی و ویژه برنامه های این ایام اظهار داشت: در این عرصه فعالیت های زیادی باتوجه به هجمه های فرهنگی دشمن صورت گرفته که طی آن سعی داریم اهداف برنامه های سازمان بسیج دانش آموزی و سپاه شهرستان محقق شود.

 

وی افزود: اردوهای جهادی در سطح مدارس شهرستان به منظور فعالیت فرهنگی در روستاها، مرمت و بهسازی مدارس با قوت اجرایی و نتایج شایانی در مناطق روستایی داشته است.

 

فرمانده بسیج دانش آموزی طرقبه شاندیز با اشاره به شرکت بسیجیان در اردوهای طرح یاوران ولایت به عنوان ارائه آموزش های فرهنگی به منظور فرماندهان و اعضای شورای واحدهای بسیج دانش آموزی مدارس گفت: اجرا و گسترش طرح حلقه های صالحین با شروع سال تحصیلی مورد پیگیری قرار گرفته که در این راستا 40 حلقه با حضور دانش آموزان بسیجی شکل گرفته است.

 

وی ضمن تأکید بر ضرورت آموزش ها در روند پیشبرد اهداف بسیج دانش آموزی افزود: در مجموع بیش از 120 نفر در سال تحصیلی جدید آموزش های تربیتی و فرهنگی خواهند دید.

 

قندری تصریح کرد: در سه مرحله آموزش های آمادگی دفاعی برای مقاطع مختلف تحصیلی با ارائه آموزش های کمک های اولیه، آتش نشانی، اسلحه شناسی و پدافند غیرعامل اجرایی می شود.

 

وی افزود: شرکت دانش آموزان در راهپیمایی ها و مراسمات انقلابی متفاوت در شهرستان هر ساله باشکوه و حائز اهمیت بوده که در این راستا دانش آموزان با شور و وحدت خاصی در راهپیمایی 13 آبان امسال موضوع استکبارستیزی را پیگیری خواهند داشت.

 

فرمانده بسیج دانش آموزی طرقبه شاندیز با اعلام اینکه در هفته بسیج دانش آموزی 42 ویژه برنامه در شهرستان طرقبه شاندیز اجرا می شود گفت: این برنامه ها شامل برنامه های قرآنی، مراسم زنگ بسیج و ایثار، تجلیل از دانش آموزان فعال بسیجی و نخبه، گلباران مزار شهدای گمنام شهرستان، دیدار با خانواده شهدا و ائمه جمعه شهرستان، نشست های بصیرتی، بازدید از آسایشگاه جانبازان امام خمینی(ره) به عنوان اهم این برنامه ها توسط دانش آموزان می باشد.

 

کلیه کلاس‌ها در مدارس طرقبه شاندیز به نام شهدای این منطقه مزین می‌شوند

 

وی با اشاره به برپایی یادواره ویژه شهدای دانش آموز و همچنین شرکت آحاد مردم در راهپیمایی استکبارستیزی و مراسمات فرهنگی افزود: ستادهای هفته بسیج دانش آموزی برای هماهنگی و پشتیبانی در آموزش و پرورش و حوزه های بسیج تشکیل شده که تعاملات خوبی در اجرای هر چه مطلوب تر برنامه ها با مدیران بسیجی آموزش و پرورش ایجاد شده است.

 

قندری گفت: هزاران نفر از بسیجیان دانش آموز در این برنامه ها اعم از خواهر و برادر با شعار محوری بسیج دانش آموزی امسال به عنوان «دانش آموز انقلابی، مدرسه انقلابی» شرکت دارند.

 

وی در پایان افزود: باتوجه به تعداد شهدای شهرستان کلیه کلاس ها در مدارس طرقبه شاندیز به نام والای شهدای این منطقه مزین و نامگذاری خواهد شد.

انتهای پیام/