به گزارش صبح توس، برگزیدگان مرحله شهرستانی سی و ششمین دوره مسلبقات قرآن اوقاف مشهد پس از سه روز رقابت بین 300 متسابق اعلام شدند که از بین شرکت کنندگان 19 نفر در بخش برادران و 18 نفر در بخش خواهران به عنوان نفرات اول تا سوم هر رشته به مرحله استانی راه یافتند.

محمد جواد جعفری زاده، محسن شعبان پور، محمد رسول دستانچی، در حفظ 5 جزء،

احسان سلیمی، علیرضا عرفانیان و محمدباقر رجبی، در حفظ 10 جزء، مجتبی فردفانی، سعید قره داشی و محمدباقر رجبی، در حفظ 20 جزء این دوره از مسابقات رتبه های اول تا سوم را در بخش برادران بدست آوردند.

سید صادق احسانی، محمد مهدی رجبی، سید محمد غفاری، در حفظ کل قرآن کریم، مهدی شجاع، مهدی تقی پور و سعید بیژنی، در قرائت وسید حامد حسینی، احسان مهدوی، احسان شریفیان و پیمان خیرخواه در ترتیل رتبه های اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند.

معصومه صهبایی، مریم هاشمی، راحله اسکندری در رشته قرائت، طاهره جدید الاسلامی، سیده فائزه اصغری، مریم حسین پور در حفظ 5 جزء، زهره کاظمی،منیره حسین زاده، مهین صاحب دیوانی ،حفظ 10 جزء، آمنه سادات موسوی، ملیحه شوشتری، بهدره علی آبادی حفظ 20 جزء و در حفظ کل خانم ها سیده سمانه محروقی، مینا سالمیان و کنیز ستاری نفرات برتر شدند.

از تعداد چهار هزار و 334 شرکت کننده مشهدی در مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات 300 نفر به مرحله شهرستانی راه یافتند و از این تعداد نیز سه تا چهار برگزیده هر رشته به مرحله استانی راه می یابند. امسال در سی و ششمین دوره از مسابقات اوقاف خراسان رضوی در مشهد 35 هزار نفر در مقطع بزرگسالان و در رشته های قرائت، تحقیق و ترتیل، حفظ و مفاهیم شرکت کرده اند که در مقایسه با سال گذشته این تعداد هشت برابر افزایش داشته است. مرحله استانی مسابقات قرآن کریم 25 آذرماه به مدت سه روز در شهرستان نیشابور برگزار می شود.

انتهای پیام/