به گزارش صبح توس به نقل از نسیم سرخس، حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با توصیه روزه‌داران نمازگزار به بهترین توشه برای عرضه در عرصه‌ی قیامت، یعنی تقوای الهی و تبریک ولادت باسعادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام گفت: روز ولادت این امام همام مراسم روز اطعام و اکرام یتیمان و مستمندان نام‌گذاری شده است.

امام‌جمعه سرخس تصریح کرد: لذت دنیا به این نیست که انسان خودش از اندوخته و مال خود استفاده کند بلکه لذت در این است در این مال و ثروتی که عاریت و امانت است را برای دیگران قرار دهد.

خطیب نماز جمعه سرخس با تشریح توطئه‌های استکبار جهانی علیه کشورمان از حمله مسجد گوهرشاد و کشتار مردم به دست رضاخان تا تحمیل جنگ هشت‌ساله علیه ملت ایران، عنوان کرد: دشمن از تجربه جنگ نظامی و عدم کارآمدی آن به‌منظور تسلط و تصرف کشور در بحث استیلای فرهنگی از ابزار ترویج، تبلیغ بدحجابی و بی‌حجابی و بی‌بندوباری به‌عنوان روشی کم‌هزینه و با تخریب بالا استفاده نمود.

ارژنگ بدحجابی، رواج فساد و فحشاء و عامل اختلاف بین سران اسلامی را از عوامل تسلط کفار و منافقان بر مسلمانان اندلس(اسپانیا) دانست که در حال حاضرهمین برنامه‌ها، طراحی دشمن و صهیونیزم جهانی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام است.

وی با اشاره به این‌که شاهدیم موشک‌های عادی رزمندگان مقاومت غزه گنبد آهنین اسرائیل را می‌شکافد گفت: این موشک ها ترس و وحشت به اندام نظام غاصب اسرائیل انداخته است.

امام‌جمعه سرخس ادامه داد: اگر مسلمین اتحاد و یکپارچگی داشته باشند و به تعبیر حضرت امام (ره) هر مسلمانی یک سطل آب بریزد اسرائیل را آب خواهد برد.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات جام جهانی در کشور برزیل گفت: دشمن با سو استفاده از این‌که کانون توجهات جهانی به این مسابقات است در عراق و کشورهای اسلامی  به جان مسلمانان افتاده و اسرائیل در سایه این رویداد جهانی در جنایت علیه مردم بی‌گناه غزه جان تازه گرفته است.

خطیب نماز جمعه سرخس اذعان کرد: باید بگوییم برای وحدت مسلمانان امیدی به سران بی‌کفایت مرتجع عرب نیست و آن‌ها بدانند حمایت از تروریست روزی دامن خودشان را خواهد گرفت.

انتهای پیام/