به گزارش صبح توس؛ رییس دانشگاه تربت‌حیدریه در آیین افتتاح این بازارچه اظهار کرد: نمایشگاه در قالب ۲۰ غرفه در زمینه علمی، فرهنگی، هنری و اجتماعی تا پایان هفته جاری دایر است.

دکتر عباس خاشعی‌سیوکی افزود: در این بازارچه دانشجویان توانمندی‌های خود را در زمینه تولید کالا، فکر و اندیشه در قالب کسب و کارهای خرد و با سرمایه اندک به نمایش گذاشته‌اند.

وی گفت: هدف از برپایی نمایشگاه آن است که تا به مسوولان بالادستی بگوییم جوانان تحصیل‌کرده این خطه به آن درجه از علم و خودباوری رسیده‌اند تا با تلفیق علم و عمل بتوانند برای خود کسب و کارهای کوچک ایجاد کنند.

خاشعی‌سیوکی بیان کرد: بر این اساس دانشجویان مهارت‌های خود را در رشته‌های تولید نرم‌افزار، صنایع دستی شامل: مصنوعات چرم، فلزی، سفالی، سنگی، شیشه‌ای، چوبی و پارچه‌ای، گردشگری شامل: معرفی مراکز گردشگری و عرضه محصولات و سوغات استان و خوراکی‌های محلی، هنرهای تجسمی شامل خوشنویسی و نقاشی، باغبانی و زراعت شامل: تولید گل و گیاه زینتی، کاکتوس و قارچ در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده‌اند.

در دانشگاه تربت‌حیدریه اکنون ۲ هزار و ۲۰۰ نفر دانشجو که ۶۰ درصدشان خانم هستند در ۳۰ رشته مشغول تحصیل می‌باشند که شامل ۲۲ رشته کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و هشت رشته کارشناسی ارشد است.

در این دانشگاه گروه‌های آموزشی تولیدات گیاهی شامل اقتصاد کشاورزی، مرتع و آبخیزداری، گیاهان دارویی و بیوتکنولوژی، گروه‌های آموزشی مهندسی شامل عمران، کامپیوتر، صنایع، مکانیک و برق و همچنین گروه علوم انسانی شامل باستان شناسی و علوم سیاسی فعال هستند.

انتهای پیام/