به گزارش صبح توس از قوچان؛ حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق امام‌جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه در مصلای قبای این شهرستان با اشاره به حضور پرشور مردم به‌ویژه دانش‌آموزان و معلمان در راهپیمایی روز 13 آبان، اظهار کرد: در سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش‌آموز، دانش‌آموزان و معلمان در کنار ملت ایران اسلامی به صحنه آمدند و همه یک‌صدا شعار «مرگ بر آمریکا» سر دادند.

وی ادامه داد: همان‌قدر که رژیم استکبار جهانی آمریکای جنایتکار رو به افول است، اسرائیل هم هم‌زمان از نقشه جهانی حذف خواهد شد و انفجارهای اخیر در شهرک‌های صهیونیستی مقدمه‌ای برای حذف اسرائیل است.

امام‌جمعه قوچان یادآور شد: عربستان سعودی و این رژیم متحجر وهابی حقوق اولیه زنان و ملت خود را رعایت نمی‌کند و نمی‌داند صندوق رأی و انتخاب رئیس‌جمهور یا نخست‌وزیر چیست، امروز علیه جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان قدرت منطقه رسانه تشکیل می‌دهد و علیه آن تبلیغ و مخارج اغتشاشگران را تأمین می‌کند.

هراتی مطلق با اشاره به دیدار اخیر دانش‌آموزان با رهبر معظم انقلاب اسلامی و بیان نکات آموزنده و پرمحتوای معظم له خطاب به جامعه جهانی، ملت ایران، شورای امنیت و دیده‌بان‌های حقوق بشر، بیان کرد: امروز وظیفه همه دلسوزان انقلاب اسلامی جهاد تبیین است یعنی باید واقعیت‌ها، دستاوردهای انقلاب اسلامی و جنایت‌های استکبار جهانی و مدعیان حقوق بشر بیان شود.

وی جهاد تبیین را نیازمند هنرنمایی دانست و خاطرنشان کرد: جنگ امروز جنگ روایت‌ها و رسانه‌هاست و باید از حالت سنتی خارج‌شده و در مقابل تک‌ها و کنش‌های دشمن علیه نظام اسلامی پاتک و واکنش نشان داده شود.

امام‌جمعه قوچان با تأکید بر اینکه امروز هنرمندان، رسانه‌ها و فعالان عرصه فضای مجازی باید تشکیلات داشته و حقیقت را برای نسل جوان بیان کنند، گفت: بسیاری از جوانان نمی‌دانند در زمان رژیم خبیث طاغوت چه گذشته است زیرا آن‌ها امام راحل را درک نکرده و احتیاج به راهنمایی و ارشاد دارند.

هراتی مطلق بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدارهای خود بر مسئله جهاد تبیین بسیار تأکید داشته‌اند، تصریح کرد: امروز تمام دوربین‌ها به سمت ایران اسلامی بود و معلمان و دانش آموزان به‌گونه‌ای جهاد تبیین خلق کردند و همه شعار «لبیک یا خامنه‌ای» و «این‌همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده» سر دادند.

گفتنی است مردم شهیدپرور و ولایتمدار قوچان صبح امروز با حضور پرشور در راهپیمایی 13 آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی مسیر خیابان امام زمان(عج) را تا مصلای قبای این شهرستان طی کرده و سپس در مراسم عبادی-سیاسی نماز جمعه حضور پیدا کردند.

انتهای پیام/ 4007