محسن برآبادی، رییس پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار در گفت و گو با صبح توس؛ با بیان اینکه یکی از مهم ترین ظرفیت های موجود در فضا های تاریخی و گردشگری ایجاد اشتغال به صورت مستقیم و غیرمستقیم می شود  افزود: با واگذاری این  بناهای تاریخی به بخش خصوصی علاوه بر احیا و مرمت آنها زمینه اشتغال و ورونق گردشگری نیز فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذاران برای احیا وفعال کردن مناطق گردشگری بسیار حائز اهمیت است  افزود: فرایند برگزاری مزایده این دو کاروانسرای مورد نظر بر مبنای ضوابط مشخصی  با هدف احیا، مرمت و بهره برداری بوسیله  سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، در دستور کار قرار گرفته است.

برآبادی با اشاره به ویژگیهای منحصربه فرد این دومکان گفت: این دو کاروانسرای تاریخی در مسیر جاده ابریشم  و جاده تهران- مشهد  در ردیف زیباترین کاروانسراهای بین راهی قرار دارند  که با ورود سرمایه گذار بخش خصوصی زمینه احیا، مرمت و جذب بیشتر گردشگران در آن فراهم می شود.

رییس پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار گفت: سال گذشته کاروانسراهای مهر و مزینان داورزن در کنار  کاروانسرای زعفرانیه سبزوار برای ثبت در فهرست میراث جهانی از سوی گروه ارزیابان یونسکو مورد بازدید قرار گرفته بود.

انتهای پیام/