سید احمد حسینی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: شهرستان خلیل آباد مدفن 4 امامزاده واجب التعظیم است که امامزاده سید قاسم (ع)، امامزاده هادی (ع)، امامزاده سید حسن (ع) و معصوم زادگان بی بی نور و بی بی حور در این شهرستان دفن شده اند.

وی با بیان اینکه بقاع متبرکه جزو جاذبه های گردشگری و خدماتی شهرستان خلیل آباد محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: همه ساله سهم زیادی از گردشگران شهرستان خلیل آباد به گردشگری زیارت و بازدید از بقاع متبرکه تعلق دارد که پذیرای هزاران زائر و مجاور هستند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خلیل آباد با تاکید بر اینکه همه ساله بیش از صدها برنامه فرهنگی و مذهبی به ویژه در ایام مذهبی و انقلابی در این بقاع متبرکه برگزار می شود، تصریح کرد: طرح قرار دوازدهم در سازمان اوقاف به نام امام زمان (عج) در دوازدهم هر ماه برگزار می شود و در این روز بسته های معیشتی از اداره اوقاف و بقاع متبرکه بین نیازمندان توزیع می شود.

وی با اشاره به اینکه در یکساله گذشته بیش از 700 بسته معیشتی بین نیازمندان با همکاری دیگر ارگان ها توزیع شده است، اذعان کرد: بیش از 20 هزار پرس غذای گرم با توجه به مراسم تعزیه داری پخت، بسته بندی و توزیع شده است.

حسینی همچنین با اشاره به وقف های این اداره، تشریح کرد: در یک سال گذشته ثبت 13 وقف جدید را در سطح شهرستان شاهد بودیم، که  خوشبختانه 2 زمین برای ساخت منزل مسکونی برای نیازمندان بوده که با همکاری کمیته امداد نسبت به واگذاری و ساخت این منازل نیز اقدام شده است.

انتهای پیام/