به گزارش صبح توس؛ ائمه جمعه خراسان رضوی بر اصلاح ساختار معیوب اقتصادی و نحوه اجرا و نظارت دقیق در کشور برای کنترل گرانی و تورم تاکید کردند. 

خطیب جمعه موقت تربت حیدریه:
ضعف در اجرای قانون و عدم نظارت و بازرسی دقیق به گرانی ها دامن زده است

حجت الاسلام داوری گفت:  گرانی های اخیر، شیرینی زحمات بی وقفه و فعالیت های اثر بخش ۱۰ ماهه دولت را به کام مردم تلخ کرده و اگر نظارت ها و اجرا دقیق تر باشد بی‌شک بار گرانی برای مردم کمتر خواهد بود.

وی افزود: جوسازی هایی از طرف مخالفین بوجود می آید که از آب گل آلود ماهی می گیرند و این در حالی است که دولت سیزدهم در این ۱۰ ماه  خدمات فراوان و شایسته و اثر بخش داشته است

داوری از مهار کرونا طی۱۰ ماه گذشته با توجه به اینکه برخی کشورهای پیشرفته ادعا می کردند شرایط بهتر از ما دارند و هنوز گرفتار این بیماری هستند، حضور در اجلاس شانگهای، تعامل و ارتباط مناسب با همسایگان و شرق، خروج ارز ترجیحی فسادزا و رانتی، بیمه رایگان ۵.۵ میلیون نفر، راه اندازی کارخانجات نیمه تعطیل و تعطیل، وصول مطالبات خارجی، کنترل نسبی ارز و دلار، پرداخت بدهی های عظیم دولت قبلی، حمایت از موضوع جمعیت و خانواده و استفاده از نیروی های داخلی نخبه و توانمند را بخشی از فعالیت های مهم و اساسی دولت در این ۱۰ ماه عنوان کرد.

خطیب جمعه موقت تربت حیدریه بیان کرد: در فضای مجازی با تقطیع و جوسازی و بیان مشکلات و سیاه‌نمایی و بزرگنمایی سعی در ناامید کردن مردم دارند، کما اینکه باید جوانب، سندیت موضوع را بررسی و بعد اقدام به انتشار مطلب کنیم.

وی عنوان کرد: دولت برای رفع مشکلات اقتصادی کشور شب و روز نمی‌شناسد و تمام دغدغه و تلاش خود را بکار بسته تا از این وضعیت خارج شویم، لذا کمک به دولت و صبر و حوصله کردن تا رسیدن به نتیجه مطلوب دو کار مهمی است که اقشار مختلف جامعه باید همراهی کنند، چرا که بدون همراهی مردم مشکلات برطرف نمی شود.

اخبار:
امام جمعه موقت تربت‌جام:
آیت الله بهشتی خار چشم دشمنان انقلاب اسلامی بود.

حجت الاسلام دامن پاک گفت: آیت الله بهشتی مظلوم به شهادت رسیدن و خار چشم دشمنان انقلاب اسلامی بودند؛ عاملان جنایت شهدای 7 تیر ماه 1360 که گروه تروریستی خبیث و بی رحمی هستند، بعد از فرار از کشور اکنون سالها است که در پناه کشورهای اروپایی و امریکا که مدعی سردمداری ضدیت با تروریزم و حمایت از حقوق بشر هستند، قرار دارند.

وی تصریح کرد:  این گروه تروریستی کسانی هستند که با ادعای دفاع از خلق و حتی دفاع از اسلام وارد مبارزات شدند اما در ادامه مرتکب فجایعی همچون حادثه هفتم تیر و ترور مردم عادی، شدند و در نهایت در کنار فردی همانند صدام قرار گرفتند و اکنون نیز در زیر چتر حمایت کشورهای به اصطلاح مدعی حقوق بشرامریکایی قرار دارند.

امام جمعه موقت تربت‌جام اظهار داشت: هرجا به انقلاب و روحیه انقلابی تکیه کردیم، پیشرفت داشته ایم و هر جا که برای خوشایند عناصر استکبار، از ارزشها کوتاه آمدیم و در بیان مواضع انقلابی رودربایستی کردیم، دچار عقب ماندگی و خسارت شدیم.

حجت الاسلام و المسلمین دامن پاک خاطر نشان کرد: وقتي به حادثه هفتم تير نگاه مي‌كنيم معناي بزرگي در اين واقعة تلخ وجود دارد كه با همة تلخي آن معنای آن شيرين است؛ و آن عبارت است از زنده بودن، پويا بودن، بالنده بودن انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي.

امام جمعه سرخس:
شایعه‌ناپذیری از مهم‌ترین ویژگی‌های جامعه اسلامی است/ فرهنگ عمومی تبیین باید تقویت شود

حجت‌الاسلام بختیاری با تاکید بر اینکه شایعه‌ناپذیری یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جامعه اسلامی و انقلابی است، گفت: امروز دشمنان اسلام در جنگ رسانه‌ای خودشان همه دستاوردهای انقلاب اسلامی را زیر سوال می‌برند که در این راستا باید فرهنگ عمومی تبیین تقویت شود.

وی با تاکید بر اینکه جهاد تبیین نیاز امروز جامعه است، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جامعه اسلامی و انقلابی این است که شایعه‌ناپذیر باشد.

امام جمعه سرخس افزود: امروز دشمنان اسلام در جنگ رسانه‌ای خودشان همه دستاوردهای انقلاب اسلامی را زیر سوال می‌برند که در این راستا باید فرهنگ عمومی تبیین راه بیفتد.

وی تصریح کرد: قضاوت عجولانه در برابر پیام‌ها با فرهنگ تبیین ناسازگار است؛ هر پیامی که موجب ضعف ارزش‌ها می‌شود نباید نشر دهیم که باید پاسخگوی آن در روز قیامت باشیم.

امام جمعه سبزوار: 
قانون ممنوعیت افزایش بیست درصدی اجاره بها سبب تعادل در بازار اجاره‌بها می‌شود

حجت الاسلام مقیسه گفت: مالکان ومشاوران املاک موظف به رعایت قانون افزایش بیست درصدی اجاره بها هستند.

وی با بیان اینکه این قانون تاحدی تعادل را در بازار مسکن واجاره بها حفظ خواهد کرد ادامه داد: در صورت تخطی از قانون وتنظیم اجاره بهایی با بیش از ۲۰ درصد افزايش در بنگاه‌های املاک پروانه آنها لغو خواهد شد.

امام جمعه سبزوار با بیان اینکه اجرای این قانون نیازمند نظارت دقیق از بازار است تاکید کرد : در این راستا مسئولين بازرسی از واحدهای صنفی ومشاوران املاک باید به دقت در این مورد بررسی داشته باشند.
وی همچنین با اشاره به روز وهفته اصناف تاکید کرد: اصناف از ابتدا حامی وپشتیبان انقلاب وحرکت های انقلابی بودند.

مقیسه همچنین با بیان اینکه جنگ رسانه ای که دشمن ایجاد کرده تصریح کرد: مردم با هوشیاری دقیق باید سواد رسانه‌ای را افزایش دهند ودرگیر بازی های دشمن نشوند.

امام‌جمعه قوچان: 
قوه قضائیه با مظاهر فساد همچون سگ گردانی در جامعه برخورد کند

حجت الاسلام هراتی مطلق گفت: یکی از مظاهر فساد در جامعه سگ گردانی است که قوه قضائیه باید با این ناهنجاری‌ها برخورد جدی داشته باشد.

وی اظهار کرد: مبارزه قاطع با فساد، پیشگیری از وقوع جرم، گسترش عدالت و احیای حقوق عامه، نظارت بر حسن اجرای قوانین و اهتمام جدی به مأموریت‌های محوله گوشه‌ای از این انتظارها است.

وی بابیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران باید مبارزه با فساد در اعلا درجه وظایف و فعالیت‌های مسئولین قرار گیرد و هر سه قوه مبارزه با فساد را انجام دهند، گفت: طی چند سال اخیر مبارزه با فساد در قوه قضاییه شروع‌شده و جلوی مفسدین در گردنه‌های حساس گرفته می‌شود که این جای امیدواری دارد اما باید پیش از پیش ادامه یابد.

امام‌جمعه قوچان با تأکید بر اینکه اگر فساد در جامعه‌ای نهادینه شود دیگر نمی‌توان کاری کرد، بیان کرد: گاهی بستر فراهم‌شده و افراد حواشی امن برای خود فرض می‌کنند و در آن دست به جرم می‌زنند از خرده‌فروشی مواد مخدر تا اختلاس‌های کلان که باید زمینه فساد را از بین برد.

هراتی مطلق یادآور شد: یکی از مظاهر فساد در جامعه مسئله بدحجابی است که بسیاری از دغدغه مندان این نظام و انقلاب، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، رزمندگان و... درخواست برخورد جدی با آن را دارند.

وی سگ گردانی را یکی دیگر از مظاهر فساد در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: عده‌ای داخل ماشین یا کوچه و خیابان و حتی در مکان‌هایی مثل پارک نشاط و جوار مزار شهدای گمنام اقدام به سگ گردانی می‌کنند که باید قوه قضاییه از وقوع این ناهنجاری‌ها جلوگیری کند.

خطیب موقت نماز جمعه رشتخوار:
ساختار اقتصادی معیوب کشور باید اصلاح شود/دشمن در تلاش برای پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه است

حجت الاسلام خاکشور گفت: برای خنثی سازی تحریم ها، بخشی از نیاز کشور توجه به شرق و همسایگان است، امیدواریم این حرکات خوبی که دولت سیزدهم انجام می دهد، مردم به زودی زود طعم شیرینی آن را بچشند، البته زمان می برد، باید صبور باشیم.

وی به عملکرد مطلوب دولت سیزدهم اشاره و اذعان داشت: مسئولان دولت انقلابی که در هفته های گذشته به کشورهای شرقی سفر داشتند و یا مسیولان کشورهای شرق به کشور ما آمدند این جای امید است، که انشالله کشور ما از مشکلات امروز رهایی پیدا کند، دولت سیزدم در کنار مذاکره به اولویت اول کشور یعنی خنثی سازی تحریم ها روی اورده است.

خطیب موقت نماز جمعه رشتخوار در ادامه تصریح کرد: دولت سیزدم کاری که در دولت های گذشته که اقدام به حذف معاونت اقتصادی کرده بودند، معاونت اقتصادی را بار دیگر در نظر گرفته اند، که جای بسیار امیدواری برای حل مشکلات اقتصادی است.

وی در ادامه افزود: ساختار اقتصادی معیوب کشور باید اصلاح شود، لذا دولت شروع کرده انشالله که موفق باشد، البته این رامی طلبد که در کنار دولت مردم نیز همراهی کنند، امروز دشمن در فضای مجازی به مشکلات اقتصادی گیر میدهد پس بدانید که دولت به سمت صحیحی در حال حرکت است.

حجت الاسلام خاکشور در ادامه تصریح کرد: برای خنثی سازی اولویت دوم توجه به شرق و همسایکان است که الحمدلله موتور دولت روشن و نگاه به شرق و همسایگان به خوبی در حال دنبال شدن است. وبه سمتی صحیحی در حرکت است و امیدواریم این حرکات که دولت انجام می دهد مردم به زودی زود طعم شیرینی ان را بچشند البته زمان می برد اما باید صبور باشیم.

انتهای پیام/