به گزارش صبح توس؛ علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ظهر امروز در جلسه هم‌اندیشی با معین‌های اقتصادی منتخب استان که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: با انتصاب آقای رزم حسینی به‌عنوان استاندار خراسان رضوی، مدل مثلث اقتصادی که پیش از این به‌صورت محدود در استان کرمان اجرایی شده بود وارد خراسان رضوی شد و این مدل در کرمان به این شکلی که در خراسان رضوی پیاده شده است، نبود.

وی افزود: مدل مثلث اقتصادی ابلاغیه کشوری نداشت و قرار بود در این مدل مردم و بخش خصوصی را درگیر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی کنیم تا بتوانیم با استفاده از این ظرفیت بر این مشکلات فائق آییم و طی ارزیابی اولیه که داشتیم در استان حدود ۲۰۰۰ واحد اقتصادی خوب شناسایی شدند که در حال حاضر ۱۷۱ معین پای‌کار آمده‌اند.

رسولیان ضمن اشاره به اینکه طرح مثلث اقتصادی با انتصاب استاندار جدید با قوت به کار خود ادامه می‌دهد، گفت: استاندار جدید تأکید دارند که طرح اقتصاد مقاومتی را با جدیت تمام پیگیری می‌کنیم و باید به مناطق محروم توجه جدی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی خاطر نشان شد: هیچ شرکتی برای منافع شخصی خود وارد این طرح نشده است زیرا در واقع این کار، یک اقدام خیر خواهانه بوده و در روستاها هیچ شرکتی منفعت شخصی نمی‌برد.

وی با بیان اینکه با انتصاب آقای رزم حسینی به‌عنوان وزیر صمت، قرار است سازمان مردم نهادی مانند طرح مثلث اقتصادی در کشور با مشارکت ارکان حاکمیتی ایجاد شود، یاد آورد شد: برای حل مشکلات معین‌های اقتصادی در استان باید کمیته مخصوص و ستادهای ویژه‌ای ایجاد شود تا به مشکلات معین‌های اقتصادی به‌صورت ویژه رسیدگی شود.

رسولیان خاطر نشان شد: آمادگی این را داریم تا با مشارکت معین‌های اقتصادی استان شورای مشورتی ایجاد کنیم تا مشکلات مطرح شود و راه‌کارهای عملیاتی ایجاد شود همچنین نمایشگاه معین‌های اقتصادی در اولین فرصت برپا می‌شود.

انتهای پیام/