احمد وطن دوست، رییس شورای شهر تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: سه سال از عمر شورای اسلامی شهر سپری شد و تک تک اعضای شورای شهر در این مدت نهایت سعی و تلاش خود را در راستای رفع مشکلات شهر و شهروندان به کار بستند و امیدواریم در سال آخر با جدیت و همراهی مدیریت شهری و همه مدیران ادارات و نهادها گام های موثری در جهت توسعه و آبادانی شهر برداریم.

وی به طولانی شدن حضور شهردار منتخب اشاره کرد و افزود: صدور ابلاغ شهرداران روال خاص خود را دارد و طولانی شدن صدور ابلاغ شهردار منتخب مسبوق به سابقه است و در دوره‌های گذشته نیز این گونه موارد را داشتیم، بنابراین مهندس اکبریان طی روزهای آتی یقیناً کار خود را در شهر تربت حیدریه به عنوان شهردار آغاز خواهند کرد.

وطندوست در خصوص پروژه های در دست اقدام تصریح کرد: بافت فرسوده، پروژه زعفرانیه و منطقه نمونه گردشگری پیشکوه از جمله پروژه هایی است که پیگیری مشکلات و به نتیجه رساندن آنها نیاز به فردی متخصص و زبده دارد.

رییس شورای شهر تربت حیدریه به بازدید چند روز گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران وبازآفرینی شهری ایران از بافت فرسوده و محلات هدف شهر تربت حیدریه اشاره کرد و بیان داشت: همه پروژه هایی که در تربت حیدریه موافقت نامه دارند امسال تخصیص 100 درصدی می گیرند.

وی به بخشی از این مصوبات اشاره و تصریح کرد: مقرر شد شهرداری نسبت به ارائه طرح تفصیلی که در حال بازنگری است به شرکت بازآفرینی اقدام تا با توجه به اینکه تعداد ۱۹ واحد اداری متعلق به شرکت بازآفرینی می باشد، پس از تعیین تکلیف ذینفعان پروژه واحدهای اداری تحت مالکیت شرکت بازآفرینی شهری ایران در اختیار ستاد بازآفرینی شهرستان قرار گرفته تا این واحدها بعنوان پشتیبان برای احیای طرح زعفرانیه مصرف شود.

وطندوست خاطر نشان کرد: برای پروژه کوی امام پس از تصویب طرح در ستاد بازآفرینی، شرکت بازآفرینی شهری ایران در قالب طرح بازآفرینی پایدار شهری مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان تسهیلات با بهره کم و ۱۸ درصد و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان وام اوراق مشارکت مشروط به اجرای طرح توسط مجری ذیصلاح اختصاص خواهد داد.

رییس شورای شهر تربت حیدریه بیان کرد:  طرحهای محلات هدف شامل؛ ضیاالدین، کوی شهید چمران، کوی امام و حیدرآباد که قبلا ابلاغ و تاکنون تامین اعتبار نشده، تخصیص اعتبار با فوریت اعمال و در اختیار اداره کل راه و شهرسازی استان برای اجرا و اتمام پروژه هاقرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/