سید محمود اعظمی، مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس؛ گفت: حدود دو سال است که چاه دامداری بخش جنگل به نام چاه لب گاه با مشکلاتی روبه‌رو گردیده است و دامداران این بخش از شهرستان جهت تأمین آب روزانه دام‌های خود با مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

اعظمی در ادامه گفت: با برگزاری جلسات متعدد با فرماندار شهرستان و روسای ادارات آب و فاضلاب در رشتخوار و تربت حیدریه قول مساعد از آن‌ها گرفته شد، تا با برطرف کردن مشکلات حوزه آب این بخش، مشکلات دامداران نیز آن شالله برطرف گردد.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: طلعتی مدیر آب منطقه‌ای شهرستان تربت حیدریه با نشست‌هایی که با اینجانب و مسئولین شهرستانی داشته است، قول مساعد داده است، که با تمام ظرفیت‌های ممکن در جهت رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهد.

شایان ذکر است با توجه به خشک‌سالی‌های سال‌های اخیر و کاهش بارندگی‌ها، منابع آب زیرزمینی پاسخگوی نیاز دام‌های روستائیان به آب شرب نیست و درنتیجه تأمین آب شرب برای دام‌ها به یکی از دغدغه‌های اصلی اداره آب و فاضلاب شهرستان و مدیریت جهاد کشاورزی است.

وی تصریح کرد: یکی ازعلل اصلی کمبود آب شرب در روستاهای شهرستان وجود دام روستایی و اختصاص آب شرب روستاها برای سیراب کردن دام‌ها است .

وی در پایان افزود: در فصل زمستان در بحث تامین آب شرب برای روستاهامشکل نداریم، اما باگرم شدن هوا مشکل کم آبی روستاهای استان حادتر می‌شود.

انتهای پیام/