به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید محمد کاظم طباطبایی ، امام جمعه کاشمر، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه عید غدیر افضل اعیاد است، اظهار داشت: شاعران قدیم بیشتر نقش خبرنگار را داشتند و وقایع را در قالب شعر بیان می کردند.

وی با تاکید بر اینکه حصان، شاعر زمان پیامبر نیز واقعه غدیر را در قالب شعر ثبت کرده است، خاطرنشان کرد: کار خبرنگار مقدس است و خبرنگاران باید حواسشان به قلم خود باشد.

امام جمعه کاشمر با اشاره به اینکه حادثه دردناک بندر بیروت در لبنان موجب تاثر و تاسف مسلمانان به خصوص ملت ایران شد، تصریح کرد: ضمن ابراز همدردی با دولت لبنان، دست های پنهان این حادثه را محکوم می کنیم که بعدها این دست های آلوده و جنایتکار، رو خواهد شد.

وی با بیان اینکه دشمنان دولت لبنان نظیر آمریکا و اسرائیل از این اتفاق شاد شدند، اذعان کرد: هرگونه امداد و کمکی که لازم باشد ما در صحنه هستیم و ملت ایران در زمینه کمک رسانی الگو و پیشگام هستند.

طباطبایی با تاکید بر اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری باید در دستور کار همه ما قرار گیرد، عنوان کرد: دشمن تلاش دارد که به هر طریقی از جمله تحریف که خطرناک تر از تحریم است، به ملت ایران ضربه بزند.

وی با اشاره به اینکه دشمن با تحریف به دنبال وارونه نشان دادن حوادث ایران به دیگر ملت ها است، تشریح کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند که اگر شما بر توطئه تحریف دشمن غلبه کنید من به شما اطمینان می دهم که بر تحریم هم غلبه خواهید کرد.

امام جمعه کاشمر با بیان اینکه عزاداری ها در ایام محرم باید به گونه ای باشد که سلامتی مردم لطمه ای وارد نشود، تاکید کرد: پروتکل های بهداشتی در ایام محرم مشخص شده و همچنین نذورات باید به سمت خانواده های آسیب دیده در کرونا هدایت شود.

انتهای پیام/