محمد داراشانی یکی از مالکان خانه پدری پرویز مشکاتیان که از روز گذشته خبر تخریب خانه این هنرمند موسیقی در صدر اخبار قرار گرفت در گفت‌و‌گو با صبح توس گفت: این خانه را به همراه فردی به نام امیر نیک منش در مرداد ۹۷ به مبلغ ۱۹ میلیارد و۲۰۰ میلیون ریال خریدیم.

وی ادامه داد: از زمان خرید این خانه تا سند خوردن درخواست پروانه ساخت آن را به شهرداری دادیم و همان زمان مالکین از نیت ما خبر داشتند.

داراشانی خاطر نشان کرد: آن زمان هر چقدر می گشتیم پرونده منزل در شهرداری پیدا نمی شود، آن زمان صحبت هایی مبنی بر مهم بودن این خانه شنیدم ولی از یکی از دوستان اداره میراث فرهنگی زبانی پرسیدم و گفتند که خانه مشکل ندارد.

مالک این خانه ادامه داد: بعد از چند وقت خانواده مرحوم مشکاتیان سند منزل را به نام ما منتقل کردند و از همان زمان فشارهای میراث فرهنگی مبنی بر عدم تخریب این منزل شروع شد و ما آن جا فهمیدیم که چرا پرونده خانه پیدا نمی‌شد.

وی بیان داشت: میراث فرهنگی همیشه می گفت ما مبلغ این خانه را پرداخت می کنیم ولی هیچ وقت پول نمی دادند و این اواخر در حالیکه قیمت منزل به بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال رسیده بود باز هم می خواستند همان ۲۰ میلیارد را بپردازند که همان را هم نداشتند.

داراشانی اضافه کرد: در این مدت کلی ضرر مالی دیده ام و کسی هم پاسخگو نیست تا اینکه تصمیم گرفتیم منزل را تخریب کنیم.

وی افزود: به صورت قانونی درخواست تخریب و خاک برداری را به شهرداری دادیم و آن ها مجوز را صادر کردند و هفت میلیون ریال هزینه خاک برداری را به اداره پسماند پرداخت کردیم و شماره خودروها را به راهنمایی و رانندگی نیز اعلام کردیم و تمام کارها به صورت قانونی انجام شد.

داراشانی گفت: بعد از تخریب جلو این کار را گرفتند و اعلام می کنند که نباید تخریب می کردید، من خانه را مستقیما از ورثه خریده ام وآن ها می دانستند می خواهیم در این مکان به میزان مجوز ساختمان سازی کنیم چرا خود آن ها خانه را فروختند؟ اگر دلسوز موسیقی بودن آن ها خانه را نمی فروختند.

وی ادامه داد: من کارم بساز و بفروش است، از من انتظار داشتند خانه را بوم گردی کنم و غذا به دست مردم بدهم که از من ساختمان سازی است، در این همه خبری که منتشر شد هیچ کس به ضرری که من دیده ام اشاره نکرده است.

انتهای پیام/