حسین بزرگی، نماینده مجمع جوانان شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی در گفت‌وگو با صبح توس ضمن تبریک روز جوان گفت: به عقیده من در گذشته یکی از مشکلات بزرگ در شهرستان که مانع از رشد جوانان و حضور در میادین، عدم اعتماد مسئولین به جوانان بود که متقابلاً باعث عدم اعتماد جوانان به مسئولین شده بود و این تضاد دیدگاه‌ها یک شکاف واقعی ایجاد کرده است.

رئیس کمیسیون پیگیری مصوبات مجمع جوانان شهرستان نیشابور تصریح کرد: خرسندیم که با ایجاد فضای گفت‌وگو بین این دو گروه امروزه شاهد ایجاد فضای همدلی بیشتری نسبت به گذشته هستیم.

وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های طرحی شده است که پس از عادی شدن شرایط کشور به دلیل ویروس کرونا در سال جدید با تلاش و همدلی بیشتر به جهت رسیدن به اهداف موردنظر اقدام شود.

عضو ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نیشابور بیان داشت: پیگیری در جهت تکمیل و افتتاح خانه جوان شهرستان نیشابور که تا این لحظه 80 درصد پیشرفت داشته است از اولویت‌های ما خواهد بود.

بزرگی تأکید کرد: کمتر از 2 ماه آینده این پروژه تکمیل و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

 وی اهمیت افتتاح این خانه جوان را مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: به‌منظور جذب حداکثری جوانان در خانه‌های جوان، نیاز است تا فضای شاد و پرنشاط برای جوانان ایجاد شود و همچنین باید این خانه‌ها بتوانند خدماتی را به جوانان ارائه کنند که سایر دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان نمی‌توانند چنین خدماتی را ارائه دهند.

 نماینده مجمع جوانان شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی تأکید کرد: از ملزومات کلان برای هر سازمان مردم‌نهاد داشتن محلی برای برگزاری جلسات هماهنگی، امور اداری و تعامل بیشتر بین جوانان و مسئولان است و هرگونه فضا برای تبادل اندیشه منجر به شکوفایی می‌شود، نشست‌های مشترک دولتمردان با جوانان به‌ویژه سمن‌ها می‌تواند فضا برای تعامل و همکاری بیشتر بخش خصوصی و دولت را مهیا کند.

بزرگی با اشاره به دیگر اولویت خانه جوانان در شهرستان خاطرنشان کرد: افزایش سمن‌ها در حوزه جوانان از نیازهای امروز نیشابور است.

وی محور سوم فعالیت‌های خانه جوان را اولویت بر تقویت مجمع جوانان شهرستان از طریق عضوگیری مجدد و فراهم کردن سازوکار فعالیت دانست و تأکید کرد: امیدوارم بعد از راه‌اندازی خانه جوان و افزایش سمن‌ها در حوزه جوانان شاهد تقویت مجمع جوانان نیز باشیم و قطعاً مجمع جوانان در کنار خانه جوان ظرفیت بسیار خوبی را ایجاد خواهد کرد.

عضو ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نیشابور با اشاره به اینکه رئیس ستاد ساماندهی فرماندار هست، اظهار داشت: برگزاری منظم و خروجی دار جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان

از فرماندار نیشابور درخواست دارم، اعتقاد داریم برگزاری مرتب جلسات اقدام مثبتی است و باعث یادآوری اهداف ستاد ساماندهی امور جوانان می‌شود.

انتهای پیام/