به گزارش صبح توس؛ احمد محبی، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی رانی شهرداری مشهد، اظهار کرد: اکنون با توجه به شیوع ویروس کرونا، به صورت میانگین شاهد کاهش ۷۰ درصدی حمل و نقل مسافر در شهر هستیم و ناوگان تاکسی رانی حداکثر تا ۳۰ درصد ظرفیت فعال است.
وی در خصوص تمهیداتی که برای رعایت نکات بهداشتی در این ایام در نظر گرفته شده است، بیان می‌کند: مجموع ناوگان را به صورت فردی یا گروهی ضدعفونی کرده ایم.

۴ خودرو که مجهز به مواد ضدعفونی کننده اند نیز در شهر اقدام به ضدعفونی تاکسی‌ها کرده اند، همچنین حدود ۷۰۰۰ پک بهداشتی در اختیار تاکسی رانان قرار گرفته است. اگر راننده‌ها این پک را دریافت نکرده اند، می‌توانند به تاکسی رانی مراجعه کنند. اما معاونت مالی و اداری شهرداری به طور جدی به دنبال تهیه مواد ضدعفونی برای بخش‌های مختلف شهرداری است که در صورت تأ مین بازهم در میان رانندگان توزیع خواهد شد.

محبی ادامه می‌دهد: موضوع دیگر برای حفظ سلامت رانندگان تاکسی و شهروندان این است که پول نقد رد و بدل نشود. با توجه به اینکه امکان پرداخت به صورت اینترنتی توسط کد‌هایی که در تاکسی‌ها در نظر گرفته شده است وجود دارد، از شهروندان درخواست می‌کنیم که پرداخت را به صورت الکترونیکی انجام دهند. وی در مورد تمهیدات حمایتی از نظر مالی برای تاکسی رانان اظهار می‌کند: براساس مصوبه شورای شهر، آبونمانی که راننده‌های تاکسی در خطوط از ۳۰ تا ۶۰‌هزار تومان پرداخت می‌کنند، از اسفند تا پایان خرداد ماه بخشیده شده است.

همچنین رانندگانی که پروانه کار آن‌ها در این مدت باطل شده است، تا پایان اردیبهشت ماه لازم نیست که پروانه خود را تمدید کنند. در آن زمان نیز باید تنها ۵۰ درصد از مبلغ را پرداخت کنند. همچنین هماهنگی شده است که اگر تاکسی رانان نتوانستند تا پایان اسفندماه سهمیه بنزین خود را استفاده کنند، این سهمیه باطل نشود. محبی اضافه می‌کند: طبق پیگیری‌هایی که انجام شده قرار است سبد معیشتی به تمام تاکسی رانان تعلق گیرد. به همین منظور فهرست مجموع تاکسی رانان توسط اتحادیه‌ها به دولت ارائه شده است.