به گزارش صبح توس؛ حسین امامیان، رئیس مرکز بهداشت بردسکن ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روند ویروس کرونا در شهرستان فعلا ثابت است و در مرحله مدیریت آن قرار داریم، ولی اگر لحظه‌ای از این ویروس غافل شویم نتایج جبران ناپذیری را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تا زمانی که واکسن و داروی مناسبی برای این ویروس کشف نشود، این بیماری ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: ۸۰ درصد این بیماری بدون علامت میباشد، افزود: ممکن است افرادی ناقل بیماری باشند که علامتی را از خود نشان نمیدهد ولی در این میان افراد سالمند یا کسانی که سابقه بیماری دارند، قربانی می شوند.

رئیس مرکز بهداشت و درمان بردسکن با تاکید بر اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی  تاثیرات خوبی را در شهرستان داشته است، خاطرنشان کرد: در روز دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه اکثر مردم همکاری خیلی خوبی با شورای تامین شهرستان و ستاد مبارزه با کرونا داشتند، ولی همان عده قلیلی که آمدند بیرون کار را خراب خواهند کرد، لذا این حرکت عده قلیل هفته دیگر خودش را نشان خواهد داد.

وی با بیان اینکه مراسم ایام چراغ برات در شهرستان و همه روستاها ممنوع خواهد بود و اگر مردم در این زمینه رعایت نکنند مطمئناً زنجیره انتقال شکسته نخواهد شد، تصریح کرد: اجتماعات باید به حداقل ممکن برسد و ضد عفونی و کنترل ورود و خروج مسافران با جدیت بیشتری دنبال می شود.

امامیان با اشاره به اینکه کسی که کرونا گرفته و درمان شده است به این معنی نیست که مصون از این بیماری باشد، لذا همه باید رعایت نکات بهداشتی را مد نظر قرار دهیم، اذعان کرد: جوانان هم از این بیماری مصون نیستند و اگر رعایت نکات بهداشتی را مدنظر قرار ندهند، این بیماری را با علائم خفیف‌تری خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه طبق مکاتبات انجام شده آرامستانها در بردسکن و روستاهای تابعه در شب‌های برات ممنوع است، عنوان کرد: زنجیره انتقال کمی آهسته تر شده و بیشتر در خانواده هایی می چرخد که بیماری کرونا یا افراد ناقل در آن خانواده است.

رئیس مرکز بهداشت و درمان بردسکن با تاکید بر اینکه در بسیج غربالگری بیش از ۹۸ درصد تحت پوشش هستند که ۹۷ درصد آنان توسط مرکز جامع خدمات سلامت ۱۶ ساعته طالقانی مورد پیگیری قرار گرفتند، تشریح کرد: پایان ایام عید، پایان کرونا نیست و اگر سهل انگاری شود، مطمئنا مجددا این ویروس سخت تر شیوع پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت ها و هماهنگی ها در سطح شهرستان بسیار بالا بود که جا دارد از شورای تامین شهرستان نیز تقدیر و تشکر کنیم، ابراز کرد: خبرنگارن شهرستان همچنین در این مدت همکاری بسیار خوبی با مرکز بهداشت در خصوص اطلاع رسانی داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد.

انتهای پیام/