به گزارش صبح توس؛ زمانی که شما برای سفر و گردشگری شبه جزیره مالزی را انتخاب می کنید باید اطلاعاتی را از مناطق گردشگری و تفریحی آن بدست آورید . این شبه جزیره دارای تفریحگاه های بسیار زیادی می باشد به گونه ای که شما در یک سفر نمی توانید به تمامی نقاط گردشگری سر بزنید و از دیدن آنها لذت ببرید. از این رو هنگامی که یک بار به این شبه جزیره سفر می کنید باز هم تمایلات فراوانی برای نام نویسی در تور مالزی از خود نشان می دهید و همیشه به دنبال راهی دوباره برای سفر به این جزیره خواهید بود.

 

همراه با تور مالزی در جزیره ی پنانگ:

یکی از جزایر بسیار زیبا و دوست داشتنی در مالزی و تور مالزی ، جزیره ی پنانگ می باشد. به دلیل زیبا و سرسبز بودن این جزیره و بهره مندی از جنگل های بکر و سواحل بسیار زیبا توام با آرامش لقب مروارید شرق را لایق این جزیره  دانسته اند. این جزیره در نیمه ی غربی و منتهی الیه شبه جزیره ی مالزی قرار گرفته است ، به گونه ای که توسط پلی به نام پل پنانگ به یکدیگر متصل می باشند. جمعیتی که در این جزیره سکونت دارند همیشه پذیرای توریست های فراوانی هستند. دین مردم ساکن در این جزیره اسلام می باشد. اما به دلیل دارا بودن بسیاری از مناطق گردشگری و تفریحی این منطقه در لیست توریست های بسیاری قرار گرفته است. در اینجا ما به ذکر برخی از مراکز تفریحی و گردشگری در این جزیره می پردازیم:

 

معبد کک لوک سی:

به گزارش سفر باتو ، این معبد یکی از معابد بودائیان است که جز برجسته ترین و بزرگترین معابد مذاهب بودائی در شبه جزیره ی مالزی به شمار می رود .این معبد را در بالای تپه ای ساخته اند که با قرار گرفتن در این معبد می توانید شاهد تمام سطح زیبای شهر باشید. این معبد امروزه یکی از عبادتگاه های بودائیان در کل دنیا محسوب می شود. شما می توانید با مشاهده ی این بنا از سه نوع معماری متفاوت در کنار هم دیدن کنید ، به گونه ای که در قسمت پایینی و زیرین این معبد شاهد نوع معماری به سبک چینی ها خواهید بود ، در طبقه ی بالایی سبک معماری های برجسته ی تایلندی را مشاهده خواهید کرد و در تاج و بام این مجموعه می توان دقت و ظرافت های معماری میانمار را تماشا کرد. معماری شگفت انگیز این بنا و نیز برگزاری مراسمات در این بنا سبب شده که سالانه افراد بسیار زیادی برای بازدید از این مجموعه به سمت پنانگ روانه شوند.

 

مسجد کاپیتان کلینگ :

یکی از مراکزی که مسلمانان هر منطقه بسیار مورد توجه قرار می دهند ، وجود مسجد ها می باشد. در شهر پنانگ نیز مسجد زیبا و دیدنی با نام کاپیتان کلینگ ساخته شده است که این نام برگرفته از نام رهبر انجمن های مسلمانان در هندوستان است که این بنا توسط زحمات این فرد ساخته شده است. ساخت این بنا توسط آجر می باشد. فضای بیرونی این مسجد را با رنگ سفید پوشانده اند. طراحی های خاصی که در درون این مسجد به کار رفته است زیبایی های این مسجد را چندین برابر نموده است. البته ناگفته نماند که یونسکو این مسجد را به عنوان بخشی از میراث خود شمرده است. نقوش اسلیمی که در کناره های پنجره ها از آنها استفاده شده، باعث چشم نوازی بسیاری می باشد.

 

باغ گیاهشناسی :

این جزیره در کوآلالامپور دارای پوشش گیاهی بسیار بالایی میباشد و این به دلیل آب و هوای گرمسیری در این منطقه می باشد. در این باغ آبشار بسیار زیبایی وجود دارد که سبب زیبایی وصف نشدنی این باغ شده است ،گاهی این باغ را به نام باغ آبشارها نیز معرفی می کنند. در این باغ گیاهان بسیار نادری رشد می کنند که بسیاری از گیاه شناسان هر ساله در این باغ به این دلیل حضور پیدا می کنند. ناگفته نماند که هر ساله در این باغ آبشار جشنواره های بسیار بزرگی برای گل ها و گیاهان برگزار می گردد. از این رو هر ساله در موعد خاصی این باغ ها سرشار از توریست ها از کشور های مختلف می شود.

 

پارک ملی پنانگ :

پارک ملی پنانگ که به نام خلیج کهربای درخشان نیز معروفیت دارد یکی از مناطق بسیار زیبا و خاص برای گردشگری محسوب می شود. این پارک با وسعت 1213 هکتار که بسیار قابل توجه می باشد باز هم به عنوان کوچکترین پارک ملی در شبه جزیره ی مالزی به شمار می رود. ساحل زیبای این پارک بسیار آرامش بخش می باشد از این رو ماهیگیری در این سواحل جز تفریحات بسیار جذاب به شمار می رود . وجود فانوس دریایی در این جزیره توانسته است ساحت را به یکی از زیباترین نقاط تبدیل نماید. جنگل های بکر و دست نخورده باعث نگهداری از برخی پرندگان بی نظیر و گوناگون شده است که شما می توانید در گردشگری خود شاهد آن باشید. وجود تالاب ها ، مرداب ها، صخره های مرجانی لذت گشتن در این پارک را برای افراد بسیار بالا برده است.

 منبع: safarbato.co