به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد اظهار داشت: این روزها رسانه ها در شکل دهی افکار عمومی نقش بسیار مهمی دارند.

وی ادامه داد: دشمن برای تاثیر گذاری و تحت تاثیر قرار دادن جامعه اسلامی از جنگ روانی با شگردهای مختلف استفاده می کند که یکی از این شگردها در فضای مجازی و مصنوعی مارپیچ سکوت یا گرداب سکوت است.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه قدرت رسانه دشمن آنقدر زیاد است که می تواند که عقاید درست و نظارت حقیقی و دیدگاه ها را به اشکال مختلف بدون درگیری، فشار، زندان، تهدید و شکنجه در جامعه اسلامی پیاده کند، خاطرنشان کرد: قدرت رسانه ای دشمن باعث می شود برخی از افرادی که باورهای ضعیف و کمرنگ دارند تحت تاثیر قرار می‌گیرند و به تدریج گوشه گیر می شوند.

وی با بیان اینکه دشمن آنقدر بر روی یک موضوع غیر واقعی تاکید و تکرار می کنند که باور مردم شود، تصریح کرد: وقتی باور مردم‌ تغییر کرد مطمئنا دیگر در صحنه حضور پیدا نمی کنند و گوشه گیر و گرفتار سکوت و گرداب سکوت، جو زدگی زیادی و دشمن می شوند.

ناهیدی با اشاره به اینکه دشمن در موضوع اربعین آنقدر باورهای مردم را تحریف کرد که برخی از افراد متدین می گویند که پیاده روی اربعین تنها از روی احساسات است، اذعان کرد: مردم برای این انقلاب خون داده اند و هنوز سختی هایی در راه اسلام دین و انقلاب وجود دارد ولی مهم این است که انسان در برابر آرمان های دین و انقلاب به ایستد.

وی در ادامه با بیان اینکه مشکلات همیشه بوده و در جاهایی ممکن است ضعف ها و نواقصی وجود داشته باشد ولی این ملت به خود اجازه عقب نشینی نمی دهد، عنوان کرد:  هنر این است که استقامت و حضور خود را ادامه دهیم و پای ارزش های اسلامی و انقلابی خود به ایستیم و مسئولان به دنبال این هستند که بتوانند مشکلات را از سر راه مردم بردارند.

امام جمعه خلیل آباد با اشاره به حوادث اخیر عراق، تشریح کرد: تبلیغات دشمن آنقدر در کشور عراق زیاد و تاثیر گذار بود که صدام دیکتاتور مورد توجه مردم قرار می گیرد ولی حاضر به حمایت از دولت اسلامی فعلی نیستند.

وی با بیان اینکه در ایران اسلامی تبلیغات به اندازه ای است که هنرمندان و ورزشکارانی که از حجاب، ارزش های انقلابی و اسلامی و اطاعت از رهبری دفاع می کند مورد سرزنش ضد انقلاب قرار می‌گیرد، تاکید کرد: ما نباید گرفتار گرداب سکوت شویم و باید مراقب باشیم و به تکلیف انقلابی خود عمل کنیم.