به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی، امام جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلیت شهادت حضرت معصومه(س) گفت: برخی نکات زندگی امامزادگان در جریان تاریخ اسلام قابل توجه است و این نکات ارزشمند می تواند نقش موثری در شناخت مسیر حق از باطل داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از نکات مهم زندگی حضرت معصومه(س) موضوع هجرت وی می باشد، ادامه داد: یکی از تعهدات ما در برابر خداوند، در کنار نماز و روزه و.. مساله هجرت است که برای رسیدن به جامعه تمدن اسلامی ضروری است تا بتواینم زمینه ظهور مهدی موعود(عج) را فراهم سازیم.

وی با اشاره به آغاز فرایند ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: کسانی که وارد عرصه انتخابات می شوند می بایست حرمت رقبا و جامعه اسلامی را رعایت و از پرده دری پرهیز کنند و در مسیر نقد سازنده، اهتمام به معرفی خود به جای تخریب دیگران، توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان و همچنین ارائه برنامه برای رفع کمبودها و مشکلات شهرستان گام بردارند.

خطیب نماز جمعه قوچان با بیان اینکه کاندیداها می بایست به قانون پایبند باشند و از تبلیغات زودهنگام پرهیز کنند، تصریح کرد: متاسفانه مجلس دهم انقلابی نبود و باتوجه به شرایط کشور به مجلسی پویا، انقلابی و قاطع در برابر فساد نیازداریم.

وی با بیان اینکه دشمن درصدد ایجاد شبهه پیرامون نظارت استصوابی است، خاطر نشان کرد: بند 98 و 99 قانون اساسی به خوبی وظایف شورای نگهبان را تبیین کرده و این مساله مختص به جمهوری اسلامی ایران نیست و در بسیاری از کشورها این روند وجود دارد و معتقدیم این موضوع نه تنها خلاف دموکراسی نیست بلکه عین مردم سالاری است.

حجت الاسلام والمسلمین دستجردی با بیان اینکه مردم اجازه نمی دهند برخی مسئولین به دشمن چراغ سبز نشان دهند، یادآور شد: شورای نگهبان، شورای اجرایی نبوده و وظیفه نظارت بر امور را در چارچوب قانون اساسی برعهده دارد.

امام جمعه قوچان با اشاره به اشتباه راهبرد کنترل جمعیت گفت: طبق نامه وزیر بهداشت و درمان به مقام معظم رهبری (مدظله العالی) اذعان شده است که در آمارهای مربوط به رشد جمعیتی نفوذ رخ داده است و آمارهای مربوط به ازدیاد جمعیت اشتباه بوده است.

وی رشد جمعیتی ایران را  یکی از نگرانی های اصلی دشمنان دانست و تصریح کرد: غربالگری های دوران بارداری اتفاق خوب و مثبتی است اما متاسفانه برخی با مشاوره های غلط پزشکی  توصیه می کنند جنین های سالم را سقط کنند که می بایست وزارت بهداشت نسبت به این مساله توجه بیشتری داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با اشاره به اهمیت مقابله با جنگ نرم تاکید کرد: متاسفانه حرکت هایی در جامعه در حال رخ دادن است که باورهای دینی و اعتقادی تمام آحاد جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان را تحت الشعاع قرار می دهد و در جریان این دشمنی ها متععد بدخواهان، معتقدیم آشوب های اخیر صرفا بخاطر بنزین نبود بلکه جریانی از پیش تعیین شده بود و تلاش دشمن بر ناکارآمد نشان دادن نظام بوده و هست.

وی با بیان اینکه قطع اینترنت بسیاری از برنامه های دشمنان را نقش برآب کرد، گفت: جریان رسانه ای غرب پس از قطع اینترنت بشدت نسبت به این مساله واکنش نشان داد و فریاد تضییع حقوق بشر را سر داد و در این درحالیست که در بسیاری از امور از جمله تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران سکوت اختیار کرده و حتی با مسببان آن همراهی می کنند.

وی با بیان اینکه دشمن برنامه ریزی کرده بود که انبارهای نفت و آذوقه را در سراسر کشور به آتش بکشد و بنادر را دچار مشکل کنند، بیان داشت: به دلیل بی توجهی ها و بی تدبیری های مسئولین، این مگس صفت ها وارد عمل شدند اما خوشبختانه با قدرت وحدت مردم و نیروهای انتظامی، نظامی، بسیج، سپاه وهمچنین رهنمودهای مقام معظم رهبری آشوب ها کنترل شد اما ریشه فتنه نخشکیده است و با توجه به نزدیک بودن ایام انتخابات کماکان باید مراقب فتنه دشمنان باشیم.

امام جمعه قوچان ضمن گرامیداشت 16 آذرماه، روز دانشجو گقت: 16 آذرماه روز استکبار ستیزی و عدالتخواهی است که چهارماه بعد از کودتای 28 مردادماه سال 1332، معاون رئیس جمهور آمریکا به ایران آمد و دانشجویان نسبت به این مساله اعتراض کردند و متاسفانه سه تن از دانشجویان به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/