به گزارش صبح توس؛ با عنایت خداوند متعال و توجهات ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف و به برکت رهبری حکيمانه امام خامنه ای(مدظله العالی) امروز بسيج تنها منحصر به ايران اسلامي نيست، در فراسوي مرزهاي ايران و در جغرافيايي مقاومت اسلامي و ضد صهيونيستي و مقابله با تروريسم، و فتنه ها تبلور معناداري يافته است

بسيج مردمي کشورهای اسلامی پوزه دشمنان قسم خورده اسلام ناب محمدي (صلی الله) را به خاک مذلت ماليده‌است، امروز به مدد و فضل الهی سازمان بسیج مستضعفین در ایران اسلامی (ام القرای جهان اسلام)، بسیج مردمی عراق یا حشد الشعبی، زینبیون پاکستان، حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، حزب‌الله سوریه، گردان های فاطمیون افغانستان بسيج جهان اسلام را تشکیل داده اند.

هفته بسيج ياد آور يکي از رخدادهاي شگرف و مبارکي است که با فرمان بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي امام خميني (ره) رقم خورد، بي ترديد تشکيل شجره طیبه انقلاب از معجزات نظام اسلامی و اقدامي هوشمندانه و حکیمانه براي پاسخ به نيازهاي حياتي کشور و بلکه امت اسلامي به شمار مي‌رود.

ظهور تفکر و فرهنگ ایثار و شهادت و مدیریت جهادی و الگوي نبرد علوي و عاشورايي بسيجيان بود که با نقش آفريني‌، بیداری و بصیرت امواج طوفان‌هاي فتنه‌ها و توطئه‌هاي مختلف امریکا و عوامل مزدور داخلی و جنگ تحميلی را درهم شکست و انشاء الله در عرصه نبرد اقتصادی نیز با عنایت خداوند متعال و توجیهات ولی عصر عج الله تعالی فرجه الشریف و به برکت مجاهدت و بصیرت ملت بسیجی ایران پیروزی از آن بندگان صالح خدا خواهد بود.

بسيج آيينه مجسم هوشمندي بصيرت، و نماد قله‌هاي عظمت، فرهنگي، ورزشي ملت ايران در روند تکاملي انقلاب اسلامي و پيشرفت و تعالي کشور است.

نگاه منصفانه و به دور از حب و بغض سیاست زدگی مويد اين حقيقت است که بسيج با تمسک به ولايت فقيه و به مدد بصيرت براي ايفاي نقش هاي مثبت براي خدمت به مردم و ياري بخشي در هنگامه‌ سخت بلاياي طبيعي و زدودن غبار محروميت از صفحه زندگي شرافتمندانه و حضور موثر در عرصه های مختلف جهاد فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی همگام و همراه ملت ایران و امت اسلام بوده است.

بسيج همچنان رهنمودهای مقام معظم رهبري را نقشه راه و قطب‌ نماي حرکت خود در عرصه‌هاي مختلف می داند.

بخشی از رهنمود های علمدار معرفت و بصیرت انقلاب اسلامی که باید در برنامه ریزی ها و رویه سازی های بسیج مورد توجه جدی قرار گیرند، یادآوری می شود.

ارتقاي حضور سازمان يافته تر مردم(بويژه جوانان عزيز) و اعتلاي بسيج در عرصه هاي مورد نياز انقلاب اسلامي(مثل علم، فرهنگ، دفاع و خدمات رساني)، ايجاد و ساماندهي مجموعه هاي انديشه ورز و رصدگر در تمام سطوح به خصوص در ستاد بسيج براي راهبردنگاري و رصد فعاليت ها و جلوگيري از نفوذ دشمن، ايجاد سازوکار قطعي براي تقويت هم افزايي اقشار و همکاري و هماهنگي با دستگاههاي ذيربط، مورد انتظار است. (۱۷ آذر ماه ۱۳۹۵)

روحیه بسیجی یعنی خدا را همواره در کنار و همراه خود دیدن، و دچار ناامیدی و افسردگی، و بن بست نشدن؛ بنابراین در پاسخ افراد ضعیف النفس که دچار ترس از دشمن و روحیه «نمی توانیم» شده اند، می گوییم با اتکاء به قدرت الهی و باور قدرت حضور مردم، می‌توان بر همه مشکلات فائق آمد و از هیچ قدرتی هم نهراسید.

دکترابوالقاسم خسروی سهل آبادی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام/

دکترابوالقاسم خسروی سهل آبادی، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی