به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی دستجردی، امام جمعه قوچان ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) اظهار داشت: حضور گسترده اقشار مختلف در راهپیمایی استکبارستیز ۱۳ آبان در قوچان قابل توجه بود و نشان‌دهنده تمرکز مردم بر اصل انقلاب است.

وی ضمن تبریک هفته وحدت ادامه داد: محور حرکت در هفته وحدت براساس انسان ۲۵۰ ساله است زیرا تمام ائمه اطهار(ع) زمینه ساز وحدت بوده اند و ما هم به عنوان پیروان این ائمه می بایست در مسیر وحدت گام برداریم.

وی با بیان اینکه تعریف اصول و محورهای مشترک و وحدت بخش میان مسلمانان یک ضرورت است، افزود: وحدت فقط در بعد مذهبی نیست، بلکه در تمام امور از جمله مسائل ملی، سیاسی و دینی می بایست در مسیر وحدت قرار بگیریم. 

حجت الاسلام دستجردی با بیان اینکه برخی افراد و گروه ها با تفرقه افکنی به دنبال ترویج جهالت مدرن در جامعه هستند، خاطرنشان کرد: تحمل مخالف در زندگی اجتماعی، تقویت تعامل میان اندیشمندان جامعه، بصیرت، دشمن شناسی و زمان شناسی و همچنین پافشاری منطقی بر اصول مذهبی در جامعه برای ثبات و تقویت وحدت یک ضرورت است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی قوچان با بیان اینکه توجه به اقتصاد مقاومتی نیاز به توجه بیش از پیش مسئولین دارد، تصریح کرد: گرانی ها دوباره رو به افزایش است و متاسفانه قیمت برنج یک شبه بشدت افزایش یافت که جای سوال دارد از مسئولین و یا از سویی قیمت نان بصورت کشوری افزایش یافت که ایرادی ندارد اما نیازمند نظارت بیشتر مسئولین برای افزایش کیفیت نان است.

وی با بیان اینکه یکی از مولفه های اساسی در اقتصاد مقاومتی توجه به کنترل و نظارت قیمت اقلام در بازار و رشد و توسعه اقتصادهای دانش بنیان در جامعه است، تاکید کرد: اقتصاد دانش بنیان، درون زا و مبتنی بر حرکت در مدار دانش است و وزارت خانه های علوم و آموزش و پرورش می بایست به این موضوع توجه بیشتری داشته باشند تا بتوانیم اقتصاد و پیشرفت همه جانبه را به علم گره بزنیم.

امام جمعه قوچان با اشاره به ظرفیت های کم نظیر این شهرستان در بخش کشاورزی و دامپروری یادآوری کرد: توجه به صنایع وابسته در قوچان ضروريست، چرا باید فقط چند محصول از شیر تولید شود و این درحالیست که در بسیاری از شهرستان های دیگر و یا واحدهای صنعتی دیگر بیش از ۲۰۰ محصول از شیر تولید می کنند، و در این میان حمایت مالی از صنایع و توجه به بخش خصوصی بسیار ضروری است.

حجت الاسلام دستجردی با اشاره اتفاقات اخیر در منطقه و به ویژه لبنان که با حمایت های مالی برخی کشورهای منطقه از جمله حاکمان سعودی منجر به تزلزل امنیت شده است، بیان داشت: جنگ امروز بیش از آنکه فیزیکی باشد، روانی بوده به گونه ای که می‌توان گاهی با برخی واژه ها و کلمات انسان ها را از بين برد و تمام افراد جامعه باید بدانند که دشمنان درصدد کشاندن این اعتراضات به داخل کشور ما هستند و مسئولین می بایست نسبت به گرانی های اخیر به ویژه گرانی یک شبه برنج توجه کنند زیرا آرامش، توقع به حق و بجای مردم ما است. 

امام جمعه قوچان با بیان اینکه برخی افراد و گروه ها درصدد تحریف تاریخ، دوقطبی سازی جامعه، سیاه‌نمایی و ترسیم آینده مبهم و آبروریزی از مسئولین هستند، تاکید کرد: کسانی که برای انقلاب اسلامی می سوزند و با تمام توان از امام خود اطاعت می کنند، بدانند که این شرایط نشان دهنده فرج امام زمان (عج) است و با ظهور حضرت ولی عصر(عج) تمام مشکلات جامعه جهانی حل خواهد شد. 

حجت الاسلام دستجردی، ضمن تشکر از دولت برای اجرای گام چهارم کاهش تهعدات برجامی گفت: اقدامات دولت برای کاهش تعهدات هرچند با تاخیر انجام شد اما ستودنی است و باتوجه به امکانات و توانمندی های موجود معتقدیم انرژی هسته ای می تواند در بسیاری از تنگناها ما را نجات دهد. 

خطیب نماز جمعه قوچان در پایان با بیان اینکه دعواهای سیاسی که در فضای مجازی در حال انجام است، ضد ارزش و فرهنگ بوده و باید از ترویج آن جلوگیری کرد، گفت: برخی افراد به راحتی به دنبال دوقطبی سازی جامعه هستند و این درحالیست که جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش است.

انتهای پیام