به گزارش صبح توس؛ اولین جلسه شورای عالی سیاست­‌گذاری کنگره 18 هزار شهید استان خراسان رضوی در سال 1400 با حضور آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد، علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی، سردار سرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری فرمانده سپاه امام رضا(ع) و دبیر کل کنگره 18 هزار شهید استان خراسان رضوی، سردار سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی­‌زاده مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌­های دفاع مقدس خراسان رضوی و دبیر این شورا و دیگر اعضا امروز در دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد برگزار شد.

آیت الله علم الهدی در این نشست برگزاری کنگره 18 هزار شهید استان خراسان رضوی را لازم دانست و با برشماری برخی اشکالات اولین کنگره شهدای استان خراسان رضوی، هماهنگی بیشتر مجموعه‌­ها به منظور برگزاری با شکوه این کنگره و فعال شدن دبیرخانه کنگره شهدای استان را مورد تأکید قرار داد.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه استان خراسان رضوی دارای حوزه علمیه است و در دوران دفاع مقدس شهدای زیادی را تقدیم اسلام و انقلاب کرده، باید در طلیعه برگزاری کنگره 18 هزار شهید استان، کنگره شهدای روحانی برگزار شود.

علیرضا رزم حسینی نیز در این نشست با ارزشمند خواندن برگزاری کنگره شهدای استان خراسان رضوی، ابراز داشت: ما بر اساس اعتقادات دینی و ملی موظف هستیم یاد کسانی را که مخلصانه، بی منت و بی ادعا در قبل از انقلاب، دوران انقلاب، دفاع مقدس و امروز نیز در جبهه دفاع از حرم و دفاع از حریم جان خود را فدا می­کنند گرامی بداریم.

وی افزود: شهید شاخص استان خراسان رضوی حضرت رضا(ع) است که مشهدالرضا مفتخر است که بارگاه منور این امام همام را به عنوان شهید خاندان اهلبیت در خود جای دهد.

این مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به نقش تأثیرگذار استان خراسان رضوی در دفاع مقدس و حضور رزمندگان این استان در اولین روزهای جنگ تحمیلی در جبهه­‌های جنوب و غرب کشور، باید این نقش احصاء و نسل­‌های امروز و آینده ارائه شود.

وی در پایان بازتعریف آرمان‌­ها و مضامین دفاع مقدس را به دور از افراط و تفریط ضروری دانست و تبیین ویژگی­‌ها و خصوصیات رزمندگان دفاع مقدس را مورد تأکید قرار داد. 

در این نشست، اعضای شورای عالی سیاست­‌گذاری کنگره 18 هزار شهید استان خراسان رضوی با هدف تقویت ساختار این شورا در برگزاری هر چه با شکوه‌­تر کنگره شهدای استان به تبادل نظر پرداختند و تصمیمات لازم را اتخاذ کردند.

انتهای پیام/