به گزارش صبح توس؛ رضا موسوی نیا در حاشیه بازدید از روند ساخت واحدهای سیل زده در  روستاهای جلال آباد، محمدآباد و سیف آباد بردسکن گفت: در پی وقوع سیل فروردین ماه امسال در استان 3هزار مسکن روستایی در استان  تخریب شد. 

وی گفت: در مرحله اول از هزار واحد سهمیه استان، بازسازی 310واحد به شهرستان بردسکن اختصاص یافت که با مشارکت مردم و همراهی مسئولان در فاز اول همه واحدهای در دست ساخت تکمیل و تا قبل از فصل سرما تحویل متقاضیان خواهد شد.

مدیرکل بنیادمسکن استان خراسان رضوی تعهد استان در اجرای طرح ویژه مقاوم سازی را 15هزار و 500واحد اعلام کرد و گفت: به تمامی متقاضیان وام 40میلیون تومانی و از کمک بلاعوض 8میلیون تومانی حساب 100 امام نیز برخوردار می شوند.

وی همچنین از هدیه تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر تامین مصالح به واحدهای خسارت دیده از سیل در استان خبر داد و گفت: واحدهای تخریبی ناشی از سیل علاوه بر دریافت تسهیلات 40میلیون تومانی از کمکهای بلاعوض 10و12 میلیون تومانی نیز در روستاها و شهرها برخوردار می شوند.

فرماندار بردسکن  نیز در دیدار با مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: از اردیبهشت ماه امسال تاکنون بیش از هزار پرونده ساخت مسکن در بنیادمسکن ساماندهی و تشکیل شده است.

مجتبی شاکری افزود: از مجموع هزار و 100واحد مسکونی خسارت دیده در سیل فروردین بردسکن 800واحد آن نیاز به بازسازی داشت که در مرحله اول 310واحد عملیات اجرایی آن آغاز شد و در مرحله دوم بازسازی 210واحد مسکونی دیگر به شهرستان بردسکن اختصاص داده شده است که امیدواریم هر چه زودتر عملیات اجرایی آن آغاز شود.

انتهای پیام/