به گزارش صبح توس؛ سید علی سجادی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به جایگاه امر به معروف در قرآن و احادیث اهل بیت علیهم السلام عنوان کرد: آیه 104 سوره آل عمران و حداقل ده سوره دیگر قرآن به صراحت امر به معروف کنندگان را از افراد رستگار و عاقبت بخیر می دانند؛ همچنین از نگاه اهل بیت، سایر واجبات در مقابل امر به معروف همانند قطره ای در برابر دریا هستند.

وی افزود: از نظر قانون هم اصل هشتم قانون اساسی اشاره به موضوع امر به معروف دارد که متاسفانه دولتمردان در اجرا و به کارگیری آن تاکنون غافل بوده و باید پاسخگوی اجرایی نشدن آن باشند.

دبیر اجرایی ستاد امر به معروف درگز گفت: در حال حاضر شهرستان درگز به دو منطقه و 7 ناحیه تقسیم شده که در مجموع 140 نفر از آقایان و بانوان دغدغه مند در حوزه امر به معروف و نهی از منکر، مشغول سازماندهی و گذراندن دوره های آموزشی و در نهایت اخذ مدرک و آغاز فعالیت هستند.

سجادی تبیین کرد: تفاوت اصلی ستاد امر به معروف با فعالیت هایی همچون گشت ارشاد که در سالهای گذشته انجام می شد، مردمی بودن این کار است؛ مردمی که نسبت به همشهریان خود دلسوز بوده و مطابق فرمایشات رهبری، پیام آور مهربانی و طلایه داران معروف هستند.

وی عنوان کرد: تیم های تذکر لسانی شهرستان شامل همه نوع قشری از جوانان گرفته تا کاسبان و کارمندان ادارت و طلاب حوزه علمیه می شوند؛ همین مساله هم سبب شده مردم حس بهتری نسبت به آمران به معروف داشته و نصیحت های آنها را اگرچه در ظاهر بپذیرند.

دبیر اجرایی ستاد امر به معروف درگز ابراز کرد: از تیرماه سال جاری تاکنون موفق به برگزاری 10 ماموریت در تفرجگاه ها و مناطق تفریحی شهرستان از جمله زو درونگر و چهلمیر شدیم که تقریبا 500 مورد تذکر لسانی توسط آمران به معروف به گردشگران و همشهریان داده شده است.

سجادی سطح پایین دانش برخی مردم را یکی از دلایل ناهنجاری های اجتماعی دانست و تصریح کرد: عده ای هستند که اطلاعات درستی از حریم خصوصی و قوانین شهروندی ندارند؛ بنابراین احساس می کنند سکویی که در طبیعت به خود اختصاص داده اند حریم خصوصی آنها بوده و به راحتی می توانند با هر پوششی که تمایل داشتند ظاهر شوند؛ بعضی افراد هنوز نمی دانند کشف حجاب از نظر قانون جرم است.

وی تاکید کرد: آمرین به معروف مورد حمایت قانون هستند و اگر خدای ناکرده شهروندی قصد تعرض و درگیری با آنها را داشته باشد، دادستان به عنوان نماینده حقوقی ستاد امر به معروف به مساله ورود پیدا خواهد کرد؛ خوشبختانه اینگونه مسائل تاکنون در شهرستان پیش نیامده و انشالله پیش نخواهد آمد.

سجادی در پایان خاطرنشان کرد: همشهریان عزیزی که به خاطر خجالت و یا رفاقت و دوستی توان امر به معروف را نداشته ولی در دل نسبت به انجام آن منکر ناراضی هستند می توانند با شماره 46227075 تماس بگیرند تا تیم های تذکر لسانی این ستاد به محل آمده و اقدامات مقتضی را انجام دهند.

انتهای پیام/