به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام جواد غلامی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرو با اشاره به هفته امربه‌معروف و نهی از منکر گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر دارد ولی برای هر منکری راه خاص خودش را دارد.

وی با اشاره به ‌روز مبارزه با تروریست تصریح کرد: از دست دشمن هیچ‌چیزی ساخته نیست ولی هر ضعف و گیری داریم از درون خودمان است، نگاه‌ها، حرکت و جبهه انقلابی و غیرانقلابی‌مان مشکل دارد، افراد غرب‌گرا که آمالشان غرب است و اگر کسی از آن‌ها انتقاد می‌کند ناراحت می‌شوند.

امام‌جمعه خرو تأکید کرد:یک‌میلیون نفر را طی هشت سال اشغال آمریکا کشته شدند ولی غرب‌گراها حاضر نیستند درباره آن صحبت کنند و حرف از حقوق بشر بزنند، نگاه این افراد مشکل دارد و ما باید این ایرادات را در همه جناح‌ها برطرف کنیم.

غلامی افزود: اقتصاد جمهوری اسلامی سه محور دارد که محور اصلی آن تعاون است ولی از اول انقلاب متأسفانه تعاونی‌ها به‌صورت کامل به درد مردم نخورد و حرکت‌های تعاونی جزئی بوده است، تعاونی‌ها می‌توانند حرکات بزرگ ایجاد کنند ولی اتفاق نیفتاده است.

وی ادامه داد: اگر در فرهنگ قدرتمند شویم به‌نحوی‌که دیگر کشورها به‌عنوان الگو استفاده و نگاه کنند در اقتصاد هم به ما کمک می‌کنند و هویتشان را در ما می‌بینند و آن‌وقت منافع اقتصادی، سیاسی و امنیتی ما تأمین می‌شود.

امام‌جمعه خرو افزود: فرهنگ کار نیز در کشور باید درست شود و اگر بین کارگر و کارفرما نگاه مثبت باشد اثرات مثبتی در کشور ایجاد خواهد شد.

غلامی بیان داشت: شعار باور باعث ایجاد سامانه موشکی باور در کشور شد و محور مقاومت امروز در آسمان حضور فعال دارد و اجازه نمی‌دهند در آسمان هر کاری دوست دارند بکنند. دشمن دیگر جرئت نمی‌کند در آسمان باشد و این به دست بچه‌های شما صورت گرفته است.

وی گفت: ارتش امت واحده در حال شکل‌گیری است، سقوط اسرائیل و ایلات متحده نزدیک است و قطعاً افول ایالات‌متحده نتیجه‌اش اتفاق شوروی خواهد بود.

امام‌جمعه خرو با اشاره به تعداد زیاد تصادف‌های محور مشهد به نیشابور در محدوده این شهر تأکید کرد: به نظر می‌رسد جاده امنیت کافی ندارد، ما متخصص نیستیم ولی این حجم تصادف باعث این مطلب شده است، در دو هفته گذشته پنج حادثه روی داده که سه فوتی و 15 مصدوم داشته است.

وی ادامه داد: اینکه زوار امام هشتم( ع) در اینجا از بین بروند قابل قبول نیست، اینکه قسمتی از جاده حادثه خیر باشد و مسئولین نسبت به آن بی‌تفاوت باشند قابل‌پذیرش نیست. بارها این موضوع تذکر داده است و مدیرکل راه و شهرسازی مسئول مستقیم این کار است و بودجه نیز در دست آن‌ها است و باید این مشکل را حل کنند، فکر نمی‌کنم بودجه حل این مشکل بالا باشد که دولت نتواند تأمین کند.

غلامی افزود: ضمن تبریک مجدد هفته دولت و تشکر از اقدامات مسئولین برای رفع مشکلات مردم، نسبت به وضعیت راه مجدداً تذکر می‌دهیم و امیدواریم این آخرین تذکر ما باشد.