به گزارش صبح توس؛ ظهر امروز دومین همایش مجمع سلامت شهرستان قوچان با محوریت اجتماعی شدن سلامت، نقش خیرین و سمن ها در اجتماعی شدن سلامت و  بررسی اولویت های سلامت قوچان در سالن اجتماعات تشریفات این شهرستان برگزار شد.

اردشیر کارآمد، رئیس شبکه بهداشت و درمان قوچان در این همایش گفت: پروژه های زیادی به کمک خیرین سلامت در این شهرستان احداث، تکمیل و تجهیز شده اند.

وی با بیان اینکه هم در حوزه بهداشت و هم در حوزه درمان طی سال های اخیر پروژه های متعددی داشته ایم، ادامه داد: دیالیز، آی سی یو، شیمی درمانی، خانه های بهداشت و مراکز جامع خدمات سلامت از جمله بخش هایی بوده که با کمک خیرین اقدامات خوب و قابل توجهی انجام شده است.

در ادامه هادی رجائی نیا، فرماندار قوچان با بیان اینکه در هفته دولت  پروژه هایی با اعتبار حدود 400 میلیارد ریال افتتاح  و 240 میلیارد ریال کلنگ زنی شده است، گفت: بخش قبل توجه این حجم از پروژه ها مربوط به مشارکت خیرین نیک اندیش می باشد و خوشبختانه در تمامی حوزه ها از جمله بهداشت، درمان، اقتصاد، عمران و... شاهد حضور پررنگ خیرین هستیم.

وی با بیان اینکه تلاش های بسیار خوبی در حوزه بهداشت در قوچان انجام شده است، ادامه داد: اگر جامعه ای سالم از نظر جسمی و روانی داشته باشیم می توانیم در تمام ابعاد توسعه موفق باشیم.

وی با بیان اینکه شهرستان قوچان از نظر جغرافیایی در شرایط بسیار ویژه و حائز اهمیتی قرار دارد، تصریح کرد: باتوجه به قرار گرفتن این شهرستان در شاهراه ارتباطی مشهد به شمال که سالانه بالغ بر 12 میلیون نفر زائر و مسافر از آن عبور می کند، تلاش کرده ایم در حوزه ایمنی و سلامت زیرساخت های لازم را فراهم کنیم.

رئیس شورای اداری قوچان با اشاره به اینکه اینکه در محورهای قوچان بجنورد، باجگیران درگز و قوچان مشهد حوادث جاده ای بسیار زیادی رخ می دهد و می بایست به ایمنی و سلامت در جاده ها توجه بیشتری شود، تاکید کرد: از دانشگاه علوم پزشکی مشهد تقاضا داریم صرفا این شهرستان را با جمعیت حدود 200 هزار نفری نبیند بلکه در حال حاضر شبکه بهداشت و درمان با پوشش جمعیت مناطق و شهرهای همجوار، به حدود 450 تا 500 هزار نفر خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می دهد.

انتهای پیام/