به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی پیش از ظهر امروز در شورای اداری شهرستان خلیل آباد که در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار داشت: تعامل بین دستگاه های مختلف و نهاد ها، مسئولان و کارمندان، مسئولان و مردم با سایر اقشار مختلف و تعامل ائمه جمعه با دولت ها بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه اصل داشتن تعامل نهادها و ارکان حکومتی با یکدیگر از منظر منافع ملی آنقدر روشن و بدیهی است که نیازی به استدلال نیست، خاطرنشان کرد: بر اساس آموزه های دینی و قانون اساسی و اهداف نظام اصل تعامل با یکدیگر و عموم مردم در بخش های مختلف جنبه عقلی و فکری دارد.

امام جمعه خلیل آباد با تأکید بر اینکه تعامل زمینه هم افزایی و پیشرفت را فراهم می کند و تقویت مجموعه نظام در بخش های مختلف را به دنبال دارد و تفرقه را از بین می برد، تصریح کرد: تزریق آرامش و امنیت روانی به جامعه از اثرات تعامل دارد.

وی با اشاره به اینکه تعامل در امورات مختلف به معنای عدول از ارزش های اسلامی و دینی نیست چون هدف این نظام تقویت ارزش های دینی و اسلامی است، اذعان کرد: تعامل و تفاهم در رابطه با مجموعه کارها به این معنا نیست که مشکلات مردم در جامعه دیده نشود بلکه در بستر برخاسته از تعامل انسان بهتر می تواند مشکلات را حل کند.

ناهیدی با بیان اینکه سیاست تشکیلات ائمه جمعه در کشور رویکرد بر تعامل دارد البته نه بر تعامل مطلق، بلکه تعامل باید منطقی باشد، عنوان کرد: انسان اگر با یکدیگر تعامل و رفاقت داشته باشد راحت‌تر می تواند تعادل ایجاد کند و مشکلات مردم را پیگیری کند.

وی با تأکید بر اینکه تعامل و تفاهم به معنای چشم پوشی از نقد منصفانه نیست و اگر این طور شود مطمئناً مردم اعتماد خود را نسبت به نماز جمعه از دست می دهند، تشریح کرد: هم انتقاد و هم تعامل باید باشد و در سایه انصاف و تعامل و همراهی مجموعه شهرستان بهتر می تواند به اهداف خودش برسد.

حرکت جهادی باید در دستور کار مدیران شهرستان خلیل آباد باشد

ابراهیم قاسم پور در شورای اداری شهرستان خلیل آباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهیدان رجایی و باهنر و آغاز هفته دولت اظهار داشت: در دهه ۶۰ دشمنان به دنبال ترور شخصیت های سرشناس کشور بودند تا بتوانند نهال نوپای انقلاب را از بین ببرند.

وی با بیان اینکه جهاد اقتصادی و مدیر اقتصادی و جهادی نیاز امروز است و در این خصوص باید شهیدان رجایی و باهنر را الگو قرار دهیم، خاطرنشان کرد: ماراتنی بین تحریم های ترامپ و دیپلماسی جمهوری اسلامی اتفاق افتاده است و آن‌ها به دنبال زمین گیر کردن ایران هستند و ایران به دنبال حل مشکلات و رفع تحریم ها از طریق گفتگو است.

 فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه در این ماراتن نفس گیر پیروزی از آن دیپلماسی و آرمان های انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: نا کامی هایی که آمریکا در خلیج فارس از آن خود می کند باعث چرخش سیاست های کشورهای خلیج فارس و تغییر نگاه آن‌ها از آمریکا به سمت ایران شده است.

وی در ادامه با اشاره به موضوعات مجموعه شهرستان خلیل آباد، اذعان کرد: با جلسه تنظیم بازاری که در شهرستان برگزار شد هیچ‌گونه کمبودی در تأمین ارزاق عمومی نداریم ولی نیاز به نظارت بیشتر در بازار است.

قاسم پور شعار هفته دولت را خدمت جهادی در توسعه اقتصاد و فرهنگ دانست و عنوان کرد: هفته دولت فرصت خوبی برای ارائه خدمات دولت تدبیر و امید به مردم است.

وی با بیان اینکه با تکمیل گاز رسانی به دهستان کویر، صد در صد روستاهای شهرستان از نعمت گاز برخوردار می شود، تشریح کرد: قبول مسئولیت در شرایط فعلی یک کار جهادی است و اگر کار جهادی انجام داده ایم باید یک حرکت جهادی داشته باشیم و مطمئناً در حرکت جهادی ساعت اداری معنا ندارد.

رئیس شورای اداری شهرستان خلیل آباد با تأکید بر اینکه شناسایی و سازمان‌دهی ظرفیت ها و استعداد های شهرستان باید در دستور کار مدیران باشد، بیان کرد: ۲۲۶ طرح در سامانه کارا ثبت شده است و امیدواریم بتوانیم ۶.۵ درصد نرخ بیکاری شهرستان را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه در هفته دولت ۵۰ پروژه با قریب به ۲۵ میلیارد تومان در شهرستان خلیل آباد افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد، خاطرنشان کرد: کلنگ زنی پروژه راه دسترسی به بیمارستان خلیل آباد، افتتاح ۶ واحد مسکن مددجویی، ستاد شبکه بهداشت، پروژه های نهضت آسفالت در مناطق روستایی، پروژه های شهرداری خلیل آباد و کندر و... از جمله پروژه های هفته دولت در شهرستان خلیل آباد است.

انتهای پیام/