به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه اول شهریور ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: رمز و کیمیای موفقیت و قبول اعمال انسانها تقوا و اخلاص است.

وی در ادامه به بیان ویژگیهای دهه سوم ماه ذی الحجه پرداخت و عنوان کرد: خداوند در این ماه با نزول آیاتی همچون آیه مباهله، اطعام و ولایت در شأن حضرت علی (ع) و خانواده ایشان، نهایت اخلاص و انفاق این خانواده را به رخ جهانیان کشید؛ در میان آیات قرآن بهترین و بالاترین فضیلت علی (ع) آیه مباهله است که خداوند ایشان را نفس و جان پیامبر اکرم (ص) دانسته است.

امام جمعه درگز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر تبیین کرد: کارهای خوبی در حوزه های مختلف کشور انجام شده اما مطابق فرمایش مقام معظم رهبری، اینها در حدود 40 درصد از توان دولت است؛ اگر برخی وزرا و مدیران ضعیف در بدنه اجرایی کشور نبودند این خدمات چند برابر بیشتر بود.

حجت الاسلام ایروانی تشریح کرد: در شهرستان درگز هم با مطالبه گری جوانان انقلابی، سرمایه گذاری بخش خصوصی و همت مردم و مسئولین کارهایی صورت گرفته که امیدواریم خدا توفیقات مسئولین را در راه خدمت به مردم بیشتر کند.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با اعضای هیئت دولت به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم تاکید کرد و گفت: در این راستا همکاری و هم افزایی قوای سه گانه یکی از نکات حائز اهمیت است؛ هر چقدر قوای سه گانه بیشتر به هم کمک کنند توفیقات نظام در خدمت به مردم بیشتر خواهد شد.

امام جمعه درگز تصریح کرد: رونق تولید به چهار نهاده، نیروی انسانی، سرمایه، فناوری و مدیریت اقتصادی بستگی دارد که انصافا کشور ما در سه بخش اول خوب و عالی است اما امان از مدیریت ضعیف اقتصادی؛ اگر در حوزه مدیریتی کارها با روحیه بهتری انجام شود، ظرفیت های ذکر شده توان چند برابری خواهند داشت.

حجت الاسلام ایروانی تولید کنندگان را رزمندگان جنگ اقتصادی دانست و اظهار کرد: مشکل ما دانش و سرمایه گذار و تولید کننده و امثال اینها نیست؛ مشکل سنگ اندازی مسئولین در برابر پای تولید کنندگان است که هفت خوان را به هفتاد خوان رسانده اند؛ این یک معضل بزرگ بوده و برای مسئولین مایه ننگ است.

وی افزود: امروز دشمن به این نتیجه رسیده که غلبه بر نظام اسلامی ایران نه با جنگ نظامی ممکن است و نه جنگ اقتصادی؛ تنها چیزی که می تواند در مغزها تاثیر گذار باشد نفوذ فرهنگی و تحریک هوس هاست؛ لذا مردم و مسئولین باید با تمام توان به عرصه آمده و کمک کنند.

امام جمعه درگز تصریح کرد: اینکه می بینیم تحرکاتی در صنعت، کشاورزی و تولید صورت گرفته یعنی در کشور بن بست نداریم، بنابراین دولت و مسئولان نگران لجن پراکنی دشمن نباشند و در این دو سال باقیمانده با فاصله گرفتن از حواشی و فرعیات، به فکر حل مسائل و مشکلات مردم باشند.

حجت الاسلام ایروانی در پایان با اشاره به تشکیل کارگروه های 5 گانه بیانیه گام دوم انقلاب در شهرستان خاطرنشان کرد: از همه جوانها و صاحبان فکر و ایده دعوت می کنیم پای کار آمده و با روحیه جهادی و انقلابی خود در پی رفع چالشها و استفاده از فرصت های شهرستان باشند.

انتهای پیام/