ابراهیم قاسم پور در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر در دهه 60 خدمات زیادی داشتند و دشمن نمی توانست اتحاد و همدلی بین مردم و امام را از هم بزند به سمت ترورهای کور رفت و چهره های سرشناس و بزرگ نظام را ترور کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان همیشه حرف از دموکراسی انجام می دهند ولی حرکت استبدادی دارند، خاطرنشان کرد: دشمنان از پیروزی انقلاب اسلامی ترس داشتند و از وحدت و اتحاد ملت به وحشت افتاده بودند و به همین منظور عواملی نظیر منافقین را ترور شخصیت های سرشناس انقلاب گماشتند.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه دشمنان علی رغم ترورها و تحریم های شخصیتی، فردی و اقتصادی که در کشور انجام می دهند ولی انسجام و اتحاد و همدلی را در کشور شاهد هستیم، تصریح کرد: انواع و اقسام فشارها بر کشور آوردند ولی دیدند که ذره ای در کارآمدی نظام و وفاداری به آرمان های نظام و انقلاب کم نشده و حتی بیشتر هم شده است.

وی با اشاره به اینکه همه ظرفیت هایی که در کشتی بزرگ انقلاب وجود دارد باید در هفته دولت به منصه ظهور و بروز گذاشته شود، اذعان کرد: دشمن در شرایط فعلی تنها به دنبال واگرایی است و اگر کوچکترین اتفاقی در یکی از بخش های روستایی رخ دهد که خدشه ای در انسجام نظام به وجود آورد دشمن از آن فرو گذار نخواهد بود.

قاسم پور با بیان اینکه هفته دولت فرصت بسیار خوبی خواهد بود که اقتدار سیاسی، امنیتی و دفاعی نظام و دولت به مردم رسانده شود، عنوان کرد: شفافیت بین مسئولان و مردم یکی از درخواست های دولت تدبیر و امید است و استمرار میز خدمت با توان بیشتر نیز یکی از کارهایی خواهد بود که در هفته دولت شهرستان خلیل آباد دنبال می شود.

وی با تاکید بر اینکه امروزه و در شرایط جنگ اقتصادی، مدیری که بخواهد تنها به فکر ساعت اداری باشد نداریم و باید 24 ساعت به صورت جهادی کار کرد، افزود: در شهرستان خلیل آباد نیز این اتفاق وجود دارد و اتحاد، همدلی و هم افزایی خوبی بین امام جمعه، نماینده، اعضای شورای تامین و اداری شهرستان و آحاد مختلف مردم جاری است.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه هفته دولت تنها مختص دولت نیست ما در کشتی انقلاب قرار داریم و همه باید کمک کنند و حضور داشته باشند، بیان کرد: دولت در فعال سازی بخش های خصوصی فعالیت های خوبی انجام می دهد و خبر خوشی در بحث تفاهم نامه ها و مثلث اقتصادی در هفته دولت به مردم شهرستان خواهیم داد.

وی با بیان اینکه بیش از 60 عنوان برنامه عمرانی، فرهنگی، ورزشی و ... در هفته دولت شهرستان خلیل آباد برگزار خواهد شد، تاکید کرد: قریب 50 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد تومان در شهرستان خلیل آباد به مناسبت هفته دولت آماده کلنگ زنی و بهره برداری است و پروژه ای را افتتاح نخواهیم کرد مگر اینکه صد در صد آماده باشد.

قاسم پور با تاکید بر اینکه تعداد 23 پروژه عمرانی روستایی شامل 16 پروژه در بخش مرکزی و 7 پروژه در بخش ششطراز وجود دارد، ابراز کرد: توسعه متوازن امکانات و اعتبارات در بخش روستایی از اهداف دولت است که از این تعداد پروژه بیش از 23 هزار نفر از آن بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه 27 پروژه عمرانی در حوزه شهری شهرستان شامل 18 مورد در خلیل آباد و 5 مورد در کند و 4 مورد مشترک بین بخش مرکزی و ششطراز به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: ستاد شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد، پروژه های شرکت برق، جهاد کشاورزی، بخشداری ها، شهرداری خلیل آباد، مخابرات، آموزش و پرورش و کمیته امداد نیز از جمله مهمترین پروژه های شهرستان خلیل آباد در هفته دولت است.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه اتمام گاز رسانی به روستاهای بخش کویر که ان شاء الله تا پایان هفته دولت به بهره برداری می رسد دیگر روستایی بدون آب و برق و گاز در شهرستان خلیل آباد نخواهیم داشت، تصریح کرد: علی رغم پروژه هایی که در بحث جهاد کشاورزی به بهره برداری می رسد ولی هنوز معتقدیم که با توجه به ساختار شهرستان که یک ساختار اقتصادی بر مبنای کشاورزی است باید بیشتر در این بخش کار شود.

وی با بیان اینکه مردم سرمایه هایی که با آب، خاک، جغرافیا، نیروی انسانی خلیل آباد به دست می آید و تولید می شود در مرحله اول باید در درون خلیل آباد هزینه شود، اذعان کرد: این برگشت سرمایه می تواند بخش از پروژه های کشاورزی را شامل شود و علاوه بر این نیاز به این داریم که در بحث مصرف بهینه آب بیشتر کار کنیم.

قاسم پور با تاکید بر اینکه آسفالت جاده ها و معابر روستایی یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است، عنوان کرد: در نظام پهلوی ساختاری برای روستاها تعریف نشده بود و به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در روستایی مانند میرآب از توابع بخش مرکزی خلیل آباد تنها یک خیابان دیگر بدون آسفالت داریم و روستاهای سطح شهرستان آمادگی تامین زیرساخت های روستایی نظیر زیرسازی را داشته باشند حتما معابر آن روستا را با قیر رایگان آسفالت خواهیم کرد تا نهضت آسفالتی در شهرستان راه بیفتد.

وی با بیان به اینکه شهرداری خلیل آباد اقدامات خوبی برای پیاده رو سازی، جدول گذاری معابر و جداسازی آب فضای سبز از آب شرب انجام داده است، تشریح کرد: در بحث مخابرات درخواست داریم که در برخی از نقاطی مانند جاده سعدالدین و جعفرآباد که پوشش موبایل یا خدمات اینترنتی ضعیفی دارد تقویت شود.

فرماندار خلیل آباد با اشاره به پروژه های حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان، بیان کرد: حوزه میراث فرهنگی و گردشگری حوزه مغفول مانده ای است و باید بیشتر از این فعالیت کرد زیرا ظرفیت گردشگری و بوم گردی علیرغم اینکه وجود دارد ولی یک مقداری مغفول مانده است و از سرمایه گذاران داخل شهرستان و خارج شهرستان دعوت می کنیم که به این موضوع ورود کنند و این بخش را پویاتر و فعال تر کنند.

وی با تاکید بر اینکه این موارد تنها بخشی از پروژه هایی است که برای هفته دولت در شهرستان خلیل آباد پیش بینی شده است، ابراز کرد: در کنار پروژه های عمرانی، برنامه های فرهنگی ورزشی شامل غبار روبی مزار شهدا، جشنواره تئاتر میثاق، مسابقات فرهنگی و ورزشی، حضور در نماز عبادی سیاسی جمعه و اجرای میز خدمت توسط تمام دستگاه های اداری و نهادهای شهرستان و... نیز برنامه ریزی شده که برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/