به گزارش صبح توس؛ همایش مردمی معرفی نماینده معین مردم طرقبه شاندیز و چناران شب گذشته در مسجد صاحب‌الزمان(عج) طرقبه با حضور محمد باقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم و معین شهرستان طرقبه شاندیز و چناران در مجلس شورای اسلامی و همچنین سایر مسئولین و مردم این شهر برگزار شد.

محمد باقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در دوم اسفند سال جاری باید مجلس یازدهم که عصاره فضائل این ملت می باشد را شکل دهیم و انتخاب مردم می‌تواند آینده این کشور را رقم بزند.

وی افزود: مجلس باید علاوه بر انقلابی بودن، کارآمد باشد و در غیر این صورت همان نماینده انقلابی می‌تواند به انقلاب آسیب  برساند.

مجلس باید علاوه بر انقلابی بودن، کارآمد باشد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: یکی دیگر از ویژگی های مهم نماینده مجلس مردمی بودن است.

وی افزود: مردم این توقع را دارند که نمایندگان مجلس علاوه بر وضع قوانین موجود، پیگیر حل مشکلات مردم حوزه انتخابیه نیز باشد.

قالیباف با بیان اینکه آگاه بودن نماینده از وظایف ملی و بین المللی بسیار مهم و ضروری است خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس آینده باید پیگیر حفظ جایگاه ارزش پول ملی و ارتباط موثر با سایر کشورها در سیاست خارجی باشند.

وی افزود: نماینده سابق مردم طرقبه شاندیز در مجلس انقلابی بودند و کارآمدی یکی از ویژگی‌های ایشان بود و جزو نمایندگان تاثیرگذار در سطح ملی بودند و امروزه در جایگاه مهمتری که می‌تواند اثرگذار باشد قرار گرفته‌اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به عنوان یک شهروند در حوزه انتخابیه و هم به عنوان یک عضو کوچک در نظام جمهوری اسلامی از زحمات ایشان تقدیر و تشکر می‌کنم.

محمد دهقان با اشاره به تلاش و نمایندگی در راستای تفکر انقلابی در سال های حضور در مجلس شورای اسلامی گفت: در تمام دولت ها به دنبال همان تفکر انقلابی بودم.

وقت آن رسیده نیروهای جوان انقلابی وارد عرصه انتخابات شوند

وی افزود: در همین دولت آقای روحانی نیز بعضی وقت ها بوده برنامه های کاری و شخصی را تغییر دادم تا وزرای خوب پیشنهادی آقای روحانی رأی بیاورند.

عضو حقوقدان شورای نگهان اظهار کرد: پس از چهار دوره حضور در مجلس به این نتیجه رسیدم که وقت آن رسیده نیروهای جوان، خوش فکر و با تفکر انقلابی وارد عرصه انتخابات شوند و با پیشنهاد آقای رئیسی و رأی قاطع نمایندگان، مسئولیت اینجانب در مجلس تمام شد و انشالله بتوانیم در جایگاه جدید خدمت‌رسان نظام و انقلاب باشیم.

وی در پایان ضمن تشکر از خانواده معزز شهدا، ایثارگران، جانبازان و سایر مسئولان شهرستان از همراهی مردم منطقه تقدیر و تشکر کرد.

غیر از نمایندگی هیچ کار دیگری نداشته‌ام

دهقان در خاتمه افزود: در این چهار دوره غیر از نمایندگی هیچ کار دیگری نداشته‌ام و سعی کرده‌ام سالم زندگی کنم و به هیچ کس جرأت پیشنهادات خلاف را هم نداده‌ام.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم و معین شهرستان طرقبه شاندیز در مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس توانستیم در اقداماتی ماندگار از جمله قانون بررسی اموال مسئولین کشور (از کجا آورده‌ای؟) و خیلی دیگر از قوانین را به تصویب برسانیم.

توانستیم قانون «از کجا آورده ای» را به تصویب برسانیم

وی با اشاره به اهمیت مبارز در برابر فساد و تبعیض بود و خدمت‌رسانی به نظام و انقلاب افزود: باتوجه به تعهدی که به عنوان معین شهرستان طرقبه شاندیز و چناران به مردم منطقه وجود دارد، هر هفته جمعه و شنبه در این منطقه حضور خواهیم داشت و علاوه بر بازدیدهای میدانی، پیگیر حل مشکلات مردم بویژه در روستاها خواهم بود.

 انتهای پیام/