به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام جعفر مهدوی خواه صبح امروز در جمع خبرنگاران با اعلام خبر ثبت وقف یک میلیارد و دویست وپنجاه میلیون ریالی در اداره اوقاف سبزوار اظهار داشت: این وقف در راستای برگزاری مراسمات عزاداری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و بیان معارف زندگی ایشان خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون یک مورد وقف در خصوص حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها داشته ایم بیان داشت: تلاش اداره اوقاف و امور خیریه در سبزوار وسیع کردن موضوعات وقف در بین واقفین است به گونه ای که بتوان در زمینه ای مختلف از عواید موقوفات استفاده کرد.

مهدوی خواه همچنین با بیان اینکه بیشتر موقوفات سبزوار و به طبع آن در کشور به برگزاری مراسم های عزاداری اباعبدالله الحسین سوق داده شده است تاکید کرد: بیشتر این موقوفات در زمان پهلوی ثبت شده چراکه این رژیم سعی داشت تا عزاداری های سرور و سالار شهیدان به دست فراموشی سپرده شود و بزرگان دین با تیز بینی، مردم را به سمت حفظ این شعائر با وقف سوق دادند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار ادامه داد: امروزه نیز باید با مشاوره های وقف در جامعه نسبت به زمینه های لزوم وقف علمی، فرهنگی، ازدواج واشتغال آگاهی بخشی کرد.


وی در پایان بیان کرد: با استفاده از برکات وقف می توان اثرات بزرگی را بر جامعه داشت.

 

انتهای پیام/