آرش شرفی، رئیس هئیت موتورسواری و اتومبیلرانی قوچان در گقتگو با خبرنگار صبح توس با تشریح جزئیات این مسابقات گفت: مسابقات استانی موتورکراس با حضور 60 موتورسوار از شهرهای مختلف خراسان رضوی از روز جمعه در این شهرستان آغاز شده و به مدت دو روز ادامه یافت.

وی ادامه داد: این مسابقات در چهار کلاس 80، 250 و 450 سی سی و همچنین در بخش آزاد برگزار و قهرمان های هر بخش به مرحله انتخابی کشوری برای حضور در مسابقات آسیایی دعوت خواهند شد.

وی افزود: پیست موتورسواری قوچان سال گذشته با اعتبار یک میلیارد ریال و به همت شهرداری و شورای شهر  احداث و مورد بهره برداری قرار گرفته است که تمام استاندارهای لازم در این پیست رعایت شده و کارشناسان استانی نیز این استاندارد بودن این پیست را تایید کرده اند.

عضو شورای شهر قوچان با بیان اینکه باتوجه به احداث این پیست و ظرفیت های موجود، توانایی برگزاری مسابقات قهرمانی کشور را در این شهرستان داریم، خاطر نشان کرد: برج نوری در حوالی این پیست موتورسواری وجود دارد و به همین دلیل توانایی برگزاری مسابقات در شب را نیز داریم.

شرفی با بیان اینکه مسابقات مرحله کشوری برای انتخابی مسابقات آسیایی در هشتم شهریوماه سال جاری برگزار می شود، گفت: علاقه مندان بسیار زیادی به موتورسواری در قوچان وجود دارد که تا پیش از این به این ظرفیت توجه نشده بود اما با احداث این پیست ضمن قانون مند شدن حضور موتورسواران در این پیست، می توانیم همچون بسیاری از شهرها از ظرفیت این موتورسواران در بخش های اجتماعی، حوادث، محیط زیست و حتی امنیتی استفاده کنیم.

رئیس هئیت موتورسواری و اتومبیلرانی قوچان در پایان گفت: با پیگیری های انجام شده و استقبال یکی از سرمایه گذاران به زودی و پس از قطعی شدن سهم مشارکت شهرداری در کمیسیون سرمایه گذاری، پیست کارتینگ در ضلع شمالی پارک نشاط و در نزدیکی پیست موتورسواری احداث خواهد شد.

انتهای پیام/