رمضانعلی سبحانی فر، رئیس فراکسیون تولید و اشتغال و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «صبح توس» اظهار کرد: حمایت از تولید داخلی باید در ابعاد مختلف نمود داشته باشد و یکی از موارد مهم می‌تواند در حمایت از نوشت افزار ایرانی نمود پیدا کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون بازار خرید نوشت افزار با توجه به نزدیک شدن به ایام شروع مدارس داغ شده است، گفت: بهترین حمایت از نوشت افزار ایرانی، می‌تواند از سوی مردم و با خرید کالای تولید داخل انجام شود.

سبحانی فر ادامه داد: در خصوص حمایت قانون گذار و دولت از تولید کنندگان نوشت افزار، می توان به اعطای تسهیلات بانکی اشاره کرد و علاوه بر آن طی قانونی که مجلس به تصویب رساند، نشریات از معافیت های مالیاتی برخوردار هستند.

خرید کالای داخلی مانع خروج ارز از کشور می‌شود

وی با اشاره به اینکه خرید کالای داخلی از خروج ارز از کشور جلوگیری می کند، گفت: خرید کالای داخلی علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، باعث ایجاد اشتغال پایدار، رونق تولید و کارخانه ها می شود و این امر تنها با ایجاد فرهنگ تولید داخلی محقق می شود.

رئیس فراکسیون تولید و اشتغال خاطرنشان شد: استفاده از تولیدات داخلی نیازمند فرهنگ‌سازی است و در این خصوص همه ارگان های دخیل باید ورودی جدی داشته باشند تا نسل آینده و جوان ما دریابد که پیشرفت کشور در گروی استفاده از تولیدات داخلی است.

پیشرفت کشور در گروی استفاده از تولیدات داخلی است

سبحانی فر با اشاره به تأثیر مخرب محتوای غربی نوشت افزارهای خارجی موجود در بازار، خاطرنشان کرد: استفاده از نوشت افزار خارجی اثرات مخرب فرهنگی نیز در نسل جوان دارد از این رو باید از نوشت افزارهای داخلی استفاده شود زیرا این نوشت افزارها با فرهنگ و آداب و رسوم و مبانی اسلامی هماهنگ هستند.

وی ادامه داد: تولید کنندگان نوشت افزار داخلی سعی در استفاده از نمادهای ملی و مذهبی داشته باشند زیرا این کار باعث پیشرفت فرهنگ ایرانی اسلامی کشورمان می شود.

نوشت‌افزار خارجی تاثیر مخربی در تربیت کودکان دارد

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت ترویج نوشت افزار ایرانی در میان خانواده ها، کودکان و نوجوانان، گفت: به دلیل آنکه نوشت افزارهای خارجی با فرهنگ و آداب و رسوم و مبانی اسلامی ما هماهنگ نیستند می‌تواند آثار تخریبی تربیتی و فرهنگی بر نسل کودک و نوجوان داشته باشد.

سبحانی فر در پایان تأکید کرد: همه باید از تولیدکننده داخلی حمایت کنیم و یکی از بهترین حمایت ها نخریدن کالای خارجی و خریدن کالای تولید داخلی است که این امر باعث رشد اقتصادی و پیشرفت تولید داخلی می شود.

انتهای پیام/