به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام مهدی حجتی نیا در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر درود گفت: در بحث ازدواج به‌واسطه برخی تعارف‌ها، آشنایی صورت نمی‌گیرد و به دلیل این عدم شناخت طبیعتاً برخی مشکلات در آینده به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ازدواج کوتاهی ما در اطاعت از دستورات الهی است.

امام‌جمعه درود تصریح کرد: در هفته گذشته اتفاق مضحک افتاد، دولت ترامپ دولتی تاجر است و رئیس‌جمهور آمریکا هفته گذشته دوباره حرف از مذاکره زد و عده‌ای نادان درون کشور دوباره صحبت از مذاکره کردند ولی آخرین میخ را ترامپ به تابوت مذاکرات کوبید و وزیر امور خارجه را تحریم کرد.

وی ادامه داد: به نتایج باطنی آن کاری ندارم ولی نتیجه ظاهری آن نشان می‌دهد که صحبت از مذاکره و تحریم نماینده گفت‌وگویی نشان از منطق نداشتن آمریکایی‌ها است، برخی در داخل فکر می‌کردند که مذاکرات باید صورت بگیرد ولی امروز باید بدانند که آمریکا اهل گفت‌وگو نیستند.

حجتی نیا تأکید کرد: آمریکا با یک حرکت 6 سال مذاکره را با یک حرکت از بین بردند، ساده‌ترین کاری که می‌توانستند بکنند که گوش و چشم افراد باز و اثبات شود که آمریکا اهل گفت‌وگو و مذاکره نیست.

امام‌جمعه درود گفت: بعد از کاهش تعهدات آمریکا و با وارد شدن به مرحله دوم هنوز عده‌ای حرف از اینستکس می‌زنند که خودش تنفس مصنوعی به برجام است، مشکل را یا نمی‌دانند یا خودشان را به تغافل می‌زنند.

وی تصریح کرد: بعد از اینکه ابهت پوشالی غرب و استکبار در هم پوشید دیگر آن اتحادی را که فکر می‌کردند آن اتحادی که می‌خواستند علیه ایران ایجاد کنند را دیگر نمی‌تواند تشکیل دهند.

حجتی نیا عنوان داشت: آمریکا می‌خواست در تنگه باب المندب و هرمز پلیس ایجاد کنند ولی آلمان، ژاپن و چندین کشور دیگر صراحتاً اعلام کرد که به مجموعه پلیس دریایی نمی‌پیوندند، تغییر رویکرد امارات در این موضوع واضح بود.

امام‌جمعه درود تأکید کرد: آمریکا واقعاً یک به‌هم‌ریختگی و عدم اتحاد در بینشان مشهود است و با همه این نشانه‌ها هنوز عده‌ای امید دارند، این‌ها خودشان را به خواب‌زده‌اند.

وی ادامه داد: ما شاهد عزتی در دوره زندگی خود بودیم که در هیچ دوره‌ای از تاریخ سابقه نداشته است، یکی از روزنامه‌های غربی نوشته بود که ایران به‌اندازه صبحانه‌هایی ترامپ خورده طعم پیروزی چشیده و این هدیه پیروزی‌ها را خداوند به دلیل استقامت به مردم ایران هدیه داد.

وی تأکید کرد: تا وقتی استقامت داشته باشیم این شیرینی‌ها و پیروزی‌ها ادامه خواهد داشت، اما به‌محض اینکه ناشکری و کوتاهی کنیم شکست خواهیم خورد.

حجتی نیا ادامه داد: در تاریخ ببینید چه کسی توانسته در برابر آمریکا قد علم کند؟ ژاپن چه وقت می‌توانست به آمریکا جواب منفی بدهد، اگر استقامت کنیم و بدانیم این کار بالاترین و بهترین راه رسیدن به اهداف است حتماً به آن نتایج خواهیم رسید و نتیجه نهایی قطعاً ظهور حضرت حجت خواهد بود.

امام‌جمعه درود تصریح کرد: وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که می‌خواهم مستقیم با خبرنگاران ایرانی صحبت کنم، بسیار پیشنهاد خوبی است و ما استقبال می‌کنیم، لطفاً جواب چند سؤال را آماده داشته باشید، شما کشورتان کجاست و علت حضورتان در خاورمیانه و داشتن پایگاه‌های متعدد چیست؟ ادعای حقوق بشر می‌کنید ولی دستتان در خون جوانان، زنان و مردان ایران آلوده است، مخصوصاً در ساقط کردن هواپیمای جمهوری اسلامی ایران چه حرفی برای گفتن دارید؟ در قضیه کودتای 28 مرداد اسناد خودتان را منتشر کردید و در مقابل مشروطه ایستادید؟ چرا برخلاف همه کنوانسیون‌های بین‌المللی ایران را تحریم کردید؟ چرا هر روز از یکی از معاهدات بین‌المللی خارج می‌شوید؟ ما چنین سؤالات ابتدایی را داریم و منتظر جواب‌های شما هستیم.

وی افزود: البته این کار یک بازی است و آمریکا اهل مصاحبه نیستند ولی امیدواریم همین موضوع باعث افتضاح دیگر برای آمریکا شود.

حجتی نیا خاطرنشان کرد: آیت‌الله جوادی آملی گفته‌اند که باطن مسئولین ظاهر مردم است، مسئولین جواب دهید که چه کرده‌اید که این اتفاق‌ها در کشور می‌افتد؟ اگر می‌خواهند رعیت اصلاح شود بروید امرا و مسئولین را اصلاح کنید.

انتهای پیام/