به گزارش صبح توس؛ سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز در دوره تربیت مربی طرح شهید بهنام محمدی که در ساختمان دانشجویی امام رضا(ع) برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی پدیده عادی و معمولی نیست و می‌توان تاریخ بشریت را به قبل و بعد پیروزی انقلاب تقسیم کنیم.

وی با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی دوم چه اتفاقاتی رخ داد که موجب تغییر هندسه قدرت حاکم بر دنیا شد که براساس آن بمباران ژاپن اتفاق افتاد که تحول بزرگی از لحاظ ساختاری در دنیا بود افزود: انقلاب اسلامی تحول بزرگتری را رقم زد و آن تغییر مفهوم قدرت بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: رخداد انقلاب اسلامی باعث تغییر مفهوم قدرت در جهان شد.

وی افزود: استعمار پیر انگلیس هر زمانی که ما قصد رسیدن به یک موفقیت بزرگ را داشتیم مانعی بر سر راه ما قرار می‌دهد.

سردار سلیمانی تصریح کرد: ارتش انگلیس در برخی از مناطق خراسان مانند هرات اعمال نفوذهایی می‌کرد تا بتواند آن‌ها از ایران جدا کند و ایران را مجبور کردند که بخش‌های شمالی عراق امروزی از ایران جدا شود.

وی افزود: نیروهای دشمن در حاشیه خلیج فارس و کشورهای همسایه حضور گسترده دارند اما با وجود داشتن شناورها و پایگاه‌های فراوانی در نزدیکی خلیج فارس، اما باز هم اسیر بخش کوچکی از قدرت یگان شناوری ما می‌شوند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: یگان شناوری جمهوری اسلامی، نفتکش انگلیسی را در برابر رانت‌خواری انگلیسی‌ها در جبل الطارق توقیف کرد و این به معنای آن است که مفهوم و مؤلفه‌های قدرت تغییر کرده و این کار را نیز انقلاب اسلامی انجام داده است.

وی با بیان اینکه بیاینه گام دوم انقلاب نقشه راهی برای حرکت موفق در دهه‌های پیش روی ملت ایران است افزود: انقلاب ما در کنار ریشه‌های مستحکمی که دارد توانایی‌های بالقوه فراوانی نیز دارد.

سردار سلیمانی گفت: در موضوع‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، جغرافیایی و انسانی که با تکیه بر قدرتی که انقلاب اسلامی به ملت ایران داده می‌توانیم با برنامه‌ریزی ایران را به‌جایگاه‌های والاتر برسانیم.

وی ضمن اشاره به اهمیت برنامه شهید بهنام محمدی و استفاده از تجربه سایر گروه هایی که از دوره جوانی خارج شده اند افزود: به این نکته توجه شود که برنامه شهید بهنام محمدی یکی از قدم‌های مستحکمی است که بایستی با همراهی یک دیگر در شجره طیبه الهی بسیج برداریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: عزم و اراده خدمتگزاران بسیج قوی است، همیشه توانسته‌ایم بر مشکلات مالی و پشتیبانی پیروز شویم و در هیچ دوره‌ای این‌گونه پشتیبانی‌هایی در اختیار نداشته‌ایم و همیشه وضع نسبت به گذشته بهتر بوده است.

وی ضمن تأکید بر مقوله حرکت کردن در مسیر انقلاب فزود: همه ملت ایران بسیجی هستند و بدون تردید باوری که در سازمان بسیج وجود دارد، این است که همه ملت ایران بسیجی‌اند، حتی کسانی که انتقاداتی دارند.

سردار سلیمانی تصریح کرد: با توسعه تشکیلاتی بسیج دانش‌آموزی از مقطع پیش دبستانی و مقاطع بعدی بایستی شاه بیت بسیج دانش‌آموزی را برنامه شهید بهنام محمدی قرار دهیم.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بسیج سازمانی مردمی است و اگر درست شناخته نشود در حق آن ظلم شده است، افزود: برنامه‌های اعتلاء مانند برنامه شهید بهنام محمدی زمانی تکثیر می‌شود، که منفعت آن به همه برسد، منظور منفعتی است که احساس شود چه قدم‌هایی برداشته شده است، از جمله برپایی نماز جماعت، بالا رفتن میزان جذب و همین رابطه بین شاگرد و مربی که بر بستر یک برنامه هنرمندانه ایجاد شده و به جلو می‌رود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: آن‌هایی که از ملت ایران جدا شده‌اند، اندک هستند، آن‌ها با دشمنان ایران و اهداف انقلاب هم‌پیمان شده‌اند، اما در مرز و بوم انقلاب همه بسیجی هستند.

وی افزود: اگر بنابر فرمایش رهبری دور بعضی از مردم خط نکشیم، موانع مسیر را برطرف کنیم و به تبیین‌های مقام معظم رهبری توجه کنیم، با اتکاء به پشتیبانی ملت ایران که الگوی جهان هستند راه را زودتر می‌پیماییم.

سردار سلیمانی با بیان اینکه الگوی ما ائمه اطهار(ع) هستند، گفت: از دیگر مؤلفه‌های قدرت انقلاب صبر و مقاومت ملت ایران است.

وی افزود: انقلاب اسلامی بر بسیاری از جنبش‌های سیاسی تأثیر گذاشته است، به‌گونه‌ای که وقتی جلیقه زردها به‌میدان می‌آیند اعلام می‌کنند الگوی ما انقلاب اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به این مطلب که معاندین کسانی هستند که غرب آن‌ها را برای امروز تربیت کرده‌اند اظهار کرد: پروتکل‌های غربی‌ها را مطالعه کنید که چگونه برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در کشورها، حتی دوستانشان نفوذ کنند لذا نتیجه آن عربستان امروز می‌شود که حاضر است تمام آبرو و سرمایه مردمش را فدای آمریکا کند.

وی افزود: کار تشکیلاتی بسیار اهمیت دارد، ما نمی‌توانیم بدون تشکیلات از چنین انقلابی پاسداری کنیم، نمی‌توانیم بدون تشکیلات برای نظام جمهوری اسلامی تولید قدرت کنیم.

سردار سلیمانی تصریح کرد: تولید قدرت مسیر مطمئن دستیابی به‌پیشرفت‌های خارق‌العاده است و همان گونه که از پیش این مسیر را طی کرده‌ایم و اکنون به اینجا رسیده‌ایم، باید قدرت نرم ایجاد کنیم، قدرت نرم بسیار فراتر از قدرت سخت و نیمه سخت است.

انتهای پیام/