به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام داوود عبداللهی، امام جمعه موقت درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی الغدیر برگزار شد، ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوا مرکبی است راهور که انسان را به سوی بهشت می برد.

وی در ادامه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام صادق (ع) عنوان کرد: یکی از درس های بزرگ زندگی امام صادق (ع) برای مردم و علی الخصوص مسئولین، تبدیل کردن تهدیدهای به فرصت است؛ ایشان در شرایط خفقان آور دوران بنی امیه و بنی عباس توانستد بیش از 4000 شاگرد را در مکتب خود تربیت کنند.

امام جمعه موقت درگز با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مجموعه قوه قضائیه تبیین کرد: دادن طرح و برنامه برای پیشبرد اهداف امری بسیار پسندیده است اما مهمتر از آن اجرا و عمل به برنامه هاست؛ مصوبات و صورتجلسه ها زود مهیا می شوند اما آسیب این مصوبات عمل نکردن به آنهاست.

حجت الاسلام عبداللهی گفت: هیچ کس منکر وجود فساد و رانت خواری در کشور نیست اما قضاوت احساسی و نسبت دادن فساد به کل مسئولین بی انصافی است؛ البته اینها همه بخشی از برنامه های دشمن است که به واسطه آن اصل نظام را نشانه رفته.

وی افزود: در برخورد با فساد و اختلاس، علاوه بر دستگاه قضایی، مردم و سایر مسئولین هم وظایف مربوط به خود را دارند؛ چرا باید شیوه مدیریتی کشور به گونه ای باشد که مسئول فاسد پس از عزل شدن جایگاه بهتری را بگیرد؟

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه درگز تصریح کرد: بسیاری از پرونده های موجود در دادگاه ها ریشه در بیکاری جوانان دارد؛ چرا دولت و مجلس برنامه های خود برای افزایش شغل و کاهش بیکاری را اجرایی نمی کنند؟

حجت الاسلام عبداللهی در ادامه با اشاره به حماقت ترامپ در تحریم مقام معظم رهبری و وزیر امور خارجه کشور ابراز کرد: شکار پهپاد 200 میلیون دلاری گلوبال هاوک، تمام معادلات سران آمریکایی را بر هم زده و آنها را سرگردان کرده است؛ از طرفی دم از مذاکره می زنند و از آن سو شخص وزیر را تحریم می کنند.

وی تاکید کرد: البته این مساله درس عبرت بسیار بزرگی برای مسئولین است که آمریکا اگرچه در پی رفت و آمد و مذاکره است اما هیچ گاه خوی دشمنی خود را از دست نداده و در نهایت ضربه خود را می زند.

امام جمعه موقت درگز در پایان خاطرنشان کرد: تنها راه برون رفت از این دست مشکلات، عمل به منویات ولایت است که فرمودند رونق تولید را جدی بگیرید و دل به وعده های دشمن نبندید؛ اگر پشت سر ولایت حرکت کردیم قطعا در تمام عرصه ها پیروز میدان خواهیم بود.

انتهای پیام/