به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسمپور ظهر امروز در دیدار با مدیرکل ثبت وقایع حیاتی استان خراسان رضوی با بیان اینکه جایگاه اداره ثبت احوال نیز شرایط ویژه ای در ثبت وقایع حیاتی دارد، اظهار داشت: 4 مولفه ثبت وقایع حیاتی، تاثیرگذار در تصمیم گیری ها برای ارتقاء جایگاه کشور دارد.

وی با تاکید بر اینکه یکی‌از کارکرد های اصلی ثبت احوال شهرستان ثبت وقایع حیاتی در بازه زمانی تعیین شده است، خاطرنشان کرد: اگر آمار وقایع حیاتی به روز بود قطعاً می تواند در تصمیم گیری ها و مدل های تصمیم گیری برای یک جامعه آماری محلی، استانی و کشوری تاثیر خود را داشته باشد.

فرماندار خلیل آباد در ادامه با اشاره به اهمیت صدور کار ملی هوشمند، تصریح کرد: کارت هوشمند، دروازه ورودی دولت الکترونیک است و همه آمار و داده های فرد قرار است از طریق کارت ملی هوشمند باشد.

وی همچنین با بیان اینکه کارت ملی هوشمند می تواند ما را در برگزاری انتخابات پیش رو کمک کند، اذعان کرد: تمام فرایند های انتخابات در شهرستان خلیل آباد جز لحظه اخذ رای بصورت الکترونیکی انجام می شود.

قاسمپور با تاکید بر اینکه متولیان باید صدور کارت هوشمند ملی را تسریع بخشند و بستر را بیشتر فراهم کنند تا شرایط دولت الکترونیک عملیاتی شود، عنوان کرد: در مجموعه ثبت احوال شهرستان خلیل آباد تا به امروز عملکرد خوبی داشته است و امیدواریم در بستر فراهم شده سرعت بیشتری در صدور کارت هوشمند شود.

وی با بیان اینکه در دنیای الکترونیک امروز نباید در ثبت وقایع حیاتی تاخیر زمانی داشته باشد که در شهرستان نیز تاخیر تا به امروز وجود نداشته است، تشریح کرد: شهرستان خلیل آباد جزو شهرستان هایی است که از اتحاد و همگرایی، همگرایی، هم افزایی و انسجام خوبی در بین آحاد جامعه و مسئولان وجود دارد.

 

ثبت ۱۰۰ درصدی وقایع چهارگانه خلیل آباد در مدت قانونی محقق شده است

سید حسین نیری در این دیدار با بیان اینکه پوشش وقایع حیاتی صد در صد در شهرستان خلیل آباد محقق شده است، اظهار داشت: شاخص ها ارزیابی ساختگی نیست و با مدرک است.

وی با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته نظر بر این است که واقعیت ها را به ثبت برسانند، خاطرنشان کرد: با توجه به پشتیبانی های نماینده عالی دولت مشکل خاصی در شهرستان نیست و امیدواریم این پشتیبانی ادامه داشته باشد تا بتوانیم روند خوب خود را ادامه دهیم.

مدیر کل ثبت احوال خراسان رضوی در پایان اذعان کرد: خلیل آباد در ارزیابی ها نیز از ادارات خوب در سطح استان خراسان رضوی است.

انتهای پیام/