به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل اباد با اشاره به سرنگونی پهباد آمریکایی توسط سپاه پاسداران اظهار داشت: صبح روز گذشته یک پهباد جاسوسی آمریکایی پس از ورود به خاک ایران توسط سپاه هدف قرار گرفت و منهدم شد.

وی با بیان اینکه فرمانده کل سپاه نیز این مسئله را تایید کرد که سپاه پهباد را هدف قرار داده است، خاطرنشان کرد: فرمانده کل سپاه گفت که هر پهبادی که وارد مرزهای ایران شود و بخواهد جاسوسی کند مجال بازگشت به آن نخواهیم داد.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه ما بنا جنگ با هیچ کشوری نداریم ولی برای جنگ کاملا آماده هستیم، تصریح کرد: سپاه به لحاظ تعهدی که در برابر حفظ نظام در برابر ظالمان دارد و به پشتوانه این ملت شریف با تجاوز آمریکایی ها برخورد می کند.

وی با بیان اینکه سقوط پهباد درسی برای آمریکا، اسرائیل و عربستان شد، اذعان کرد: آمریکا به دنبال این است که تنگه هرمز را نا امن کند تا حضور خود را موجه جلوه دهد و انهدام کشتی های نروژ هم کار خود آمریکا بود و ایران همیشه طرفدار حفظ امنیت در منطقه است.


بیش از یک میلیون و سیصد نفر در برنامه های فرهنگی مذهبی ماه رمضان خلیل آباد حضور داشتند
ناهیدی در ادامه با اشاره سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی به فرمان امام (ره)، عنوان کرد: بیش از ۴۰۰ طلبه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری نقش آفرینی می کنند.

وی با تاکید بر اینکه کمتر روستایی وجود دارد که روحانی نداشته باشد، تشریح کرد: بیش از ۴۰ نفر از روحانیون در نهادها، روستاها، بخش ها و قسمت ها و شهرهای مختلف انجام وظیفه می کنند.

امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه مطمئنا این روحانیون مشکلاتی دارند ولی با تمام این مشکلات برنامه های فرهنگی و مذهبی در سطح شهرستان انجام می شود، ابراز کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند که این تصور که بسیاری از مردم نسبت به مسائل دینی روی برگردان شده اند تصور غلطی است و حضور گسترده مردم در تشییع طلبه شهید و امام جمعه کازرون نیز نشان از توجه مردم به روحانیت است.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های فرهنگی و مذهبی بسیاری در ایام ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان خلیل آباد با محوریت روحانیون برگزار شد، افزود: در این برنامه ها بیش از یک میلیون و سیصد هزار نفر شرکت داشتند.

خدواند مقام معظم رهبری را نگه داشت تا انقلاب اوج و شکوفایی خود را تجربه کند
حجت الاسلام ناهیدی در ادامه با بیان اینکه ششم تیرماه سال ۶۰ یادآور یکی از حوادث تلخ انقلاب اسلامی و سندی بر حقانیت انقلاب است، ابراز کرد: در این روزها و در آن شرایط تروریست های وابسته به استکبار جهانی کمر بسته بودند که عناصر اصلی این انقلاب را ترور کنند و یکی از اهداف آنها مقام معظم رهبری بود.

وی با بیان اینکه تقدیر این بود که انقلاب اسلامی اوج خود را با مقام معظم رهبری تجربه کند و خداوند رهبری را به عنوان یک ذخیره نگه داشت تا انقلاب به وسیله ایشان شکوفا شود، تصریح کرد: مقام معظم رهبری با یک غیرت مثال زدنی در راه امام (ره) و آرمان امام (ره) وفادار هستند و همواره از آرمان ها و مکتب امام حفاظت کرده و رهنمود های امام را سرلوحه خود قرار داده اند و اجازه ندادند در این سی سال کوچکترین انحرافی در راه و آرمان های امام ایجاد شود.

وی در پایان ضمن تسلیت شهادت دکتر مصطفی چمران خاطر نشان کرد: دانشمند نخبه مومن و انقلابی شهید مصطفی چمران از افراد مجاهد بود که در جبهه های حق علیه باطل حماسه آفرید.

انتهای پیام/