حمید گرمابی در گفت‌وگو با صبح توس در نیشابور با اشاره به ورود پهباد آمریکایی به حریم هوایی ایران و سرنگونی آن توسط سامانه پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: فکر می‌کنم اول از همه هر دو طرف باید با صبر و حوصله بیشتر در برابر حوادث رفتار کنند.

وی تصریح کرد: من فکر نمی‌کنم هیچ‌کدام از طرفین به دنبال افزایش تنش و درگیری باشند ولی کشورهایی مانند اسرائیل و عربستان به دنبال کشاندن این تنش‌ها به نقطه بحران و درگیری هستند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اکیداً توصیه می‌کنم که با صبر و حوصله بیشتر رفتار کنند و فکر نمی‌کنم ایجاد جنگ به نفع هیچ‌کدام از طرفین باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به هر حال اگر چه ما آماده آن چیزی که رهبری فرمودند هستیم اما شروع‌کننده جنگ نخواهیم بود و تا حدی که امکان داشته باشد از به وجود آمدن درگیری در منطقه خودداری خواهیم کرد مگر اینکه ناچار به دفاع از خودمان شویم.

گرمابی عنوان داشت: در صوت تجاوز قطعاً به‌مانند امروز پاسخ هر متجاوزی را خواهیم داد. این موضوع می‌تواند در ادامه تشدید پیدا کند یا می‌تواند در همین حد کفایت یابد، همیشه گفته‌ایم که از خودمان دفاع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در این شرایط پرتنش منطقه، کسانی که به دنبال افزایش درگیری هستند بیکار ننشسته‌اند، هرچند همان‌طور که مسئولین آمریکایی گفته‌اند به نظر نمی‌رسد که ایجاد جنگ پردامنه به نفعشان باشد و ما هم موضعمان را مشخص کرده‌ایم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه با اشاره به این مطلب که این تنش‌های منطقه قطعاً حوادثی را به وجود خواهد آورد بیان داشت: باید در این شرایط صبر، حوصله و تحمل را تا حد امکان داشته باشیم تا خودمان به سمت درگیری پردامنه حرکت نکنیم، امکان دارد این موضوع حادثه باشد ولی باید دید آیا آمریکا پوزش می‌خواهد یا نه؟ ولی باید دانست اگر بدون صبر و تحمل رفتار کنیم این حرکت به نفع ما نیست و به نفع آمریکایی‌ها هم نخواهد بود

انتهای پیام/