به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور، فرماندار خلیل آباد ظهر امروز در نشست آموزش و پرورش خلیل آباد که با حضور اعضا در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد، اظهار داشت: اهمیت و جایگاه آموزش‌وپرورش بر هیچ شخصی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه جایگاه نظام آموزش و پرورش برای ساختار حاکمیت‌ها و نظام‌های سیاسی بسیار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: همه باید به نوعی در ساختار آموزش و پرورش ورود داشته باشند و اگر تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران از قبل از مشروطیت بررسی شود نشان از ورود همه به این ساختار و اهمیت آموزش و پرورش دارد.

فرماندار خلیل آباد با تأکید اینکه همه دستگاه ها باید بستر آموزش را فراهم کنند تا خدمات آموزش و پرورش به جامعه هدف خود بیشتر شود، تصریح کرد: آب، برق، گاز، تلفن و تمامی دستگاه های خدماتی شهرستان موظف و مکلف هستند که به آموزش و پرورش بی کم و کسر خدمات دهی و کمک داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه از هیچ مدیر دستگاه های شهرستان خلیل آباد قابل قبول نیست که در حوزه خدمات دهی به آموزش و پرورش کم کاری کند، اذعان کرد: آموزش و پرورش نیز باید این بستر را فراهم کند و اعتماد سازی عمومی در سطح شهرستان صورت گیرد تا مردم و خیرین بیشتر به سمت آموزش و پرورش حرکت کنند.

قاسم پور با بیان اینکه اولین کانون های ارزشمند سرمایه های اجتماعی ما در حوادث و بحران ها، مدارس هستند، عنوان کرد: شرایطی باید فراهم شود که اگر مدارسی نیازمند توسعه و نوسازی هستند برنامه ریزی های لازم صورت گیرد و جذب خیرین و مشارکت ها می تواند این بخش را رونق بخشد.

وی با تأکید بر اینکه شاکله یک فرد در هر مقام و منصبی، در مدارس ابتدایی ریخته می شود، تشریح کرد: فرهنگ سازی لازم باید در جامعه فراهم شود تا همه آموزش‌وپرورش را به عنوان زیر بنای توسعه اجتماعی کشور بدانند و آموزش و پرورش باید اجتماعی کردن آموزش و پرورش را مد نظر قرار دهد.

رئیس شورای آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان باید در حوزه دستور و برنامه محور حرکت کنند و دستورات جلسات کم و عملیاتی باشد، ابراز کرد: شورای آموزش‌وپرورش یک شورای تصمیم ساز است و قرار نیست کار اجرایی انجام دهد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش محل دبیرخانه اوقات فراغت شهرستان خلیل آباد خواهد بود، اظهار کرد: تمامی دستگاه های ستاد اوقات فراغت باید برنامه های خود را به دبیرخانه اعلام کنند و مطمئناً موازی کاری در این زمینه قابل قبول نخواهد بود.

قاسم پور اشاره به اینکه کنکور سراسری یکی از جاهایی است که کارکرد آموزش‌وپرورش را نمودار می کند، افزود: برای کنکور باید برنامه ریزی دقیق داشته باشیم و اعتکاف های علمی در این زمینه مؤثر است از افراد های موفق و رتبه های بالا در کنکور های قبلی باید استفاده کرد تا تجربه گردانی لازم در مدارس صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه مکاتبات لازم باید صورت گیرد تا کنکور از سال آینده در خود شهرستان خلیل آباد برگزار شود، تصریح کرد: پیگیری های لازم با انجام شود تا دغدغه های دانش آموزان در مسیر رسیدن به جلسه کنکور کاهش پیدا کند و حق مردم خلیل آباد است که جلسه کنکور در خود شهرستان برگزار شود.

فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش باید تولید گفتمان انتقادی را تزریق کند، اذعان کرد: تولید گفتمان انتقادی به دانش آموز ما جامعه پذیری، انتقاد پذیری، تقویت، بنیان خانواده، تغییر در نگاه، نو اندیشی و بسیاری از مؤلفه دیگر را آموزش خواهد داد و جلوی تخریب را خواهد گرفت و این ساختار باید در آموزش‌وپرورش نهادینه شود.

وی با اشاره به بحث مهارت آموزی دانش آموزی، عنوان کرد: دانش آموز علاوه بر آموزش باید مهارت را هم تمرین کند و در این راستا باید از ظرفیت فنی و حرفه ای، هنرستان ها، کاردانش ها، پایگاه های بسیج و کانون های مساجد استفاده شود و قطعاً این مثمر ثمر خواهد بود.

قاسم پور با تأکید بر اینکه ترک تحصیل دانش آموزان، خط قرمز ما در سال 98 برای مجموعه آموزش و پرورش است، تشریح کرد: ترک تحصیل به هیچ وجه نباید در مجموعه آموزش و پرورش صورت بگیرد و همه باید کمک کنند تا انسداد بی‌سوادی بسته شود و افراد بازمانده از تحصیل باید به مدارس برای ادامه تحصیل هدایت شوند.

وی با بیان اینکه در ایام تابستان قبل از ترک مدارس از ایمنی آن اطمینان حاصل کنند، ابراز کرد: تمام اقدامات برای ایمن کردن مدارس باید صورت گیرد تا در ایام سال تحصیلی شاید حوادث تلخ نباشیم.

رئیس شورای آموزش و پرورش خلیل آباد در پروژه مهر باید نگاه خوبی به مدارس روستا در بحث توزیع معلم، امکانات و جایگاه های مربوطه و مسائل فرهنگی و آموزشی وجود داشته باشد، خاطرنشان کرد: به خانواده های کم بضاعت شهرستان نگاه ویژه ای در پروژه مهر داشته باشید.

انتهای پیام/