به گزارش صبح توس؛ سعید باستانی چهارشنبه شب در سومین نشست شورای اداری تربت حیدریه اظهار کرد: حدود ۱۲ سال از کلنگ زنی مجتمع فرهنگی پیشکوه می گذرد و به تازگی توانستیم پیمانکار این پروژه را با تزریق قطره چکانی بودجه، مشغول به کار کنیم تا بخشی از آن را امسال به بهره برداری برسانیم.

 

وی خطاب به مدیر کل فرهنگ و ارشاد خاطر نشان کرد: وی چگونه می تواند شب را بخوابد در صورتی که تربت حیدریه سینما ندارد؟ چرا اینقدر باید نسبت به این مسئله بی اهمیت باشد؟

 

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس در ادامه از سفر وزیر صمت در چند روز آینده به تربت حیدریه خبر داد و ضمن انتقاد از مدیرکل صنعت استان گفت: وی فاقد نگاه جامع به مسائل مربوط به حوزه های مربوط خود در استان است و یکی از مصداق های این وضعیت شرایط حاضر در تربت حیدریه است.

 

وی افزود: حتی یک بار هم مدیرکل صنعت استان برای حل موضوع کارخانه فولاد رخ تربت حیدریه ورود پیدا نکرده و لذا این تنها وظیفه من نماینده نیست که در جهت حل مشکلات این حوزه حرکت کنم در شرایطی که مدیر کل این حوزه دچار ایراد و مشکل است.

 

باستانی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی را هم از سیل این انتقادات بی نصیب نگذاشت و افزود: تنها چیزی که برای وی مهم نیست حوزه کاری مربوط به آموزش و پرورش است و اگر نتواند تدبیری برای حل مسائل حوزه پیرامونی خود داشته باشد، باید تدبیر دیگری کرد.

 

وی تاکید کرد: اگر فردی در استان همراه با شهرستان ها نباشد، رابطه صدر و ستادی از بین رفته و لذا باید به این مسئله در سطح استان توجه ویژه ای داشته باشیم.

 

تاکید فرماندار به تعیین تکلیف تصفیه خانه فاضلاب/دادستان شهرستان بعنوان مدعی العموم ورود کند

 

طی هفته گذشته و با آغاز فصل گرما بوی بد تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه که در جنوب این شهر و در محدوده روستای سیوکی قرار گرفته موجی از انتقادات و مطالبه گری ها از سوی اهالی این منطفه را به همراه داشت که فرماندار این شهر در جلسه شورای اداری نسبت به آن واکنش نشان داد.

فرماندار تربت حیدریه گفت: دفن زباله در شهر جالب نیست، شهردار و شورای شهر تلاش کردند بخش خصوصی پای کار بیاید، اما نشد.

 

علی رستمی خطاب به دستگاههای مرتبط گفت: تا اول مهر فرصت دارید تا نسبت به رفع بوی بد تصفیه خانه که اعتراضات مردمی را در پی داشته اقدام کنید.

 

وی بیان کرد: ظاهرا خیلی افق روشنی نداریم و مردم باید تا یکی دو ماه تحمل کنند و از دادستان می خواهیم بعنوان مدعی العموم وارد شود.

 

مدیر آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه در این جلسه اظهار داشت: تجهیزات لازم برای تصفیه خانه فاضلاب خریداری شده و حداکثر تا ده روز آینده می رسد، اما برای اجرای آن 5 ماه فرصت می خواهیم.

 

یوسفی گفت: در این مدت پیمانکار باید تجهیزات را مستقر و نسبت به رفع بوی بد تصفیه خانه از این منطقه اقدام کند.

 

انتهای پیام/