به گزارش صبح توس؛ سردار حسینعلی یوسفعلی زاده ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس شهرستان خلیل‌آباد، اظهار داشت: خلیل‌آباد تنها شهرستانی است که مسئول حفظ آثار ندارد و امیدواریم با عنایت مسئولان شهرستان این مسئله را زودتر حل شود.

وی بابیان اینکه ستاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس یک سازمان و تشکل مردم‌نهاد است و در تمام شهرهای استان این موضوع جریان پیدا کرده و قدم‌های بزرگی برداشته‌شده است، خاطرنشان کرد: یک سری مأموریت باید در شهرستان باید انجام می‌شد که به دلیل نبود ساختار با تأخیر افتاده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با تأکید بر اینکه همه باید به‌نوعی منادی تفکر مقاومت و دفاع باشند ولی در این زمینه انسجام و هماهنگی نیاز است، تصریح کرد: تعدادی از کارها نیازمند انسجام و پیگیری بیشتری در شهرستان است که با راه‌اندازی نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس حاصل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ۲۴ وظیفه و مأموریت برای نمایندگی‌ها در شهرستان‌ها تعیین‌شده است، اذعان کرد: یادمان‌های شهدای گمنام جزو وظایف سازمان‌های هر شهرستان است و همزمان با تدفین شهدای گمنام هر شهرستان باید المان نصب شود و با بی‌تفاوتی روبرو نشود.

یوسفعلی زاده بابیان اینکه شهدای گمنام چندین سال بی‌اثر بودند و حالا نباید بی‌اثر و گمنام باشند و باید در میان عواطف و شور مردم قرار گیرند، عنوان کرد: مزار شهدای گمنام امامزادگان عشق شهرها هستند و مزارشان دارالشفا مؤمنان است و باید بهای لازم به آن‌ها داده شود.

وی با تأکید بر اینکه نقش شهرستان در دفاع مقدس به‌عنوان یک کار پژوهشی و محققانه باید در دستور کار قرار گیرد، تشریح کرد: دانشنامه دفاع مقدس در هر شهرستان باید تدوین شود و هر کلمه این دانشنامه باید مستند باشد و واقعیت‌ها و حقایق به‌صورت مستند در آن بیان شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه کمیته علمی باید مشخص و نقش شهرستان در دفاع مقدس تبیین شود، ابراز کرد: کهن‌سالی، فراموشی، غفلت و کم‌حافظگی‌هایی که برای برخی از رزمندگان پیش‌آمده یکی از آسیب‌ها در مسیر تبیین دانشنامه‌ها است که باید موضوع تدوین دانشنامه دفاع مقدس سرعت بیشتری بگیرد.

وی بابیان اینکه آموزش معارف دفاع مقدس در مدارس، دانشگاه‌ها و دستگاه‌ها در دستور کار قرارگرفته است و این باید مداومت داشته باشد، اظهار کرد: نسل امروز باید با مفاهیم دفاع مقدس آشنا باشند.

سردار یوسفعلی زاده در ادامه فضاسازی و تبلیغات محیطی مربوط به حوزه دفاع مقدس و ارزش‌های آن را مورد تأکید قرار داد و افزود: امروز تبلیغات محیط و فضاسازی‌ها در شهرها به‌خصوص کلان‌شهرها از موضوعات ارزشی به سمت موضوعات سودجویانه و کاسب‌کارانه سوق پیدا کرده است.

وی با تأکید بر اینکه فضای مجازی و تبلیغات در شبکه‌های مجازی محلی در حوزه دفاع مقدس نیز از دیگر خلأها است، تصریح کرد: تأکید بر این داریم‌ که تبلیغ عرصه دفاع مقدس وارد این فضای مجازی محلی نظیر کانال‌ها و گروها شهرستان شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با اشاره به اینکه اهل‌قلم شهرستان باید به سمت تألیف کتب دفاع مقدس و ارزش‌های آن هدایت شوند، اذعان کرد: در حوزه‌های هنری فیلم و تئاتر نیز مأموریت داریم تا ارزش‌های دفاع مقدس را در حوزه هنر پیگیری کنیم.

انتهای پیام/