به گزارش صبح توس؛ حسین عبدالهی صبح امروز در جمع مدیران، رابطین و ائمه جماعات تربت‌حیدریه، اظهار کرد: بهانه این جمع و حضور در مرحله اول شروع برنامه‌های تابستان و طرح غنی‌سازی اوقات فراغت است که بخشی از جوانان و نوجوانان ما به دنبال پر کردن اوقات فراغت خود هستند.

 

وی تصریح کرد: دغدغه موجود چگونه پر شدن این اوقات است و بخشی از مردم ما با درآمدهای متوسط امکان سپردن دو یا سه فرزند به کلاس‌های آموزشی ممکن را ندارند لذا در دسترس ترین مکان برای عامه مردم کانون‌های فرهنگی مساجد است.

 

عبدالهی با بیان اینکه کانون‌ها می‌توانند برای گذراندن اوقات فراغت این قشر محیط بسیار خوبی باشد، افزود: ممکن است کانون فرهنگی هنری برای تأمین هزینه‌ها از مردم مبالغی جزئی بگیرند اما تفاوت این هزینه‌ها با سایر محیط‌های دیگر اصلاً قابل‌مقایسه نیست.

 

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برنامه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با شعار زیبای اخلاق، نشاط و معنویت دوره‌های اوقات فراغت را آغاز کرده و توجه به محورهای اصلی در برنامه‌های کانون مساجد از جمله توجه به موضوع قرآن و عترت و ترویج فرهنگ ائمه اطهار علیه السلام است.

 

وی بیان کرد: برنامه‌های آموزشی و توانمندسازی به‌عنوان یک محور باید موردتوجه باشد؛ البته متناسب با نیازهای احساس شده باید انجام بگیرد.

 

عبدالهی در تشریح شنبه‌های با کتاب گفت: این طرح که بین نماز مغرب و عشا با پیشنهاد مسئول کانون به امام جماعت هر مسجد کتابی معرفی می‌شود و بعد از مطالعه در پایان هفته می‌تواند کانون با برگزاری مسابقه و با خلاصه‌نویسی آن در بین نمازگزاران این طرح را ادامه داده و به فرهنگ کتاب‌خوانی رونق ببخشد.

 

وی اظهار کرد: در سال منتهی به انتخابات قرار داریم لذا کانون‌های فرهنگی مساجد کار سیاسی نکنند و از امکانات مساجد و کانون‌ها در جهت معرفی شخص خاصی بهره نبرند، زیرا نقش ما در انتخابات نقش آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی و تشویق مردم به حضور حداکثری در انتخابات است.

 

مسئول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی تأکید کرد: امسال سرانه کانون‌ها بر اساس فعالیت پرداخت می‌شود.

 

1650 کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی فعالیت دارند که از این تعداد هزار کانون در روستاهای استان فعال هستند.

انتهای پیام/