به گزارش صبح توس؛ ابراهیم قاسم پور ظهر امروز در نشست با هیئت‌های ورزشی شهرستان خلیل‌آباد با اشاره به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به مقوله ورزش، اظهار داشت: همه ما وظیفه‌داریم در ارتقا ء جایگاه ورزش شهرستان خلیل‌آباد تلاش کنیم.

وی همچنین به اهمیت تشکیل سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه ورزش و جوانان اشاره کرد و ادامه داد: امروزه نقش سمن‌ها در تحقق امور حائز اهمیت بوده و استفاده از ظرفیت سمن‌ها می‌تواند منجر به توسعه و پویایی حوزه ورزش و جوانان شهرستان شود.

فرماندار خلیل‌آباد ضمن تأکید بر توجه ویژه بر افزایش سهم مردم و مشارکت در ورزش‌های  همگانی و بومی و محلی، خاطرنشان کرد: باید بستری فراهم آوریم تا استعدادهای این شهرستان در زمینه‌های مختلف ورزشی شناسایی، شکوفا و در عرصه و میدان‌های استانی و کشوری و بین‌المللی معرفی شوند که این امر باعث افتخار شهرستان و استان نیز خواهد شد.

وی بابیان اینکه استفاده از ظرفیت بی‌نظیر جوانان و همچنین ایجاد گفتمان جدید در حوزه ورزش حائز اهمیت است، تصریح کرد: مطالبات به‌حق شهرستان در حوزه ورزش و جوانان باید به جد پیگیری شود و نگاه به ورزش باید ویژه‌تر گردد.

قاسم پور با تأکید بر اینکه ساختن و راه‌اندازی یک مجموعه ورزشی می‌تواند باعث کاهش 50 درصد از معضلات و مشکلات شود، اذعان کرد: از صدر اسلام نگاه ویژه‌ای به مقوله ورزش وجود داشته که باید تقویت شود.

وی با ورزش بانوان را  نیز از اولویت‌های دولت دانست و عنوان کرد: در حوزه ورزش بانوان نگاه دولت ارتقا این ورزش در راستای ارزش‌های ایرانی اسلامی است که با همت اداره ورزش و جوانان و سایر دستگاه‌های متولی این امر اجرا شود.

 

رضا شهنازی همچنین در این دیدار تشریح کرد: تمام تمهیدات را به کار گرفتیم تا سالی پرنشاط را برای جوانان و شهروندان این شهرستان به وجود آوریم.

 و ی آموزش و ارتقاء توان علمی ورزشکاران و مربیان را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: سال جاری در ایام دهه کرامت اگر طبق سنوات گذشته، شاهد اجرای برنامه دوندگان جاده ولایت باشیم برنامه‌های میزبانی را به نحوه شایسته در شهرستان خواهیم داشت.

سرپرست اداره ورزش و جوانان خلیل‌آباد از برگزاری جلسه هم‌اندیشی با مدیران هیئت‌های ورزشی شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: جلسات هماهنگی و همدلی با هر یک از روسای هیئت‌های ورزشی و اعضای این هیئت‌ها را در محل اداره به‌صورت منظم برگزار خواهد شد تا برنامه‌های ورزشی هیئت و هماهنگی لازم را به عمل‌آوریم.

انتهای پیام/