به گزارش صبح توس؛ محمدرضا چنگانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: اداره کل راه‌آهن شرق جزء 4 اداره کل برتر راه‌آهن کشور در حمل بار به شمار می‌رود. ازاین‌رو با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بارگیری کالا در این مسیر ریلی با 6200000 تن انواع کالا در سال گذشته به رشد 25 درصدی رسید که این روند افزایشی در سال جاری نیز ادامه دارد .

 

وی افزود: در بین ایستگاه‌های راه‌آهن شرق ایستگاه تشکیلاتی تربت‌حیدریه به‌عنوان ایستگاه استراتژیک در نقطه مرکزی این مسیر ریلی به جنوب و سنگان واقع‌شده است که حمل و صادرات سیمان در این ایستگاه صورت می‌گیرد .

 

چنگانی گفت : امسال افزایش 25 درصدی بارگیری و حمل بار در دستور کار راه‌آهن شرق قرار دارد که در این میان پایانه تربت‌حیدریه در صادرات سیمان رکورد رشد 5/2 برابری را در بهار امسال به ثبت رسانده است .

 

مدیر صادرات ریلی سیمان زاوه تربت هم با اشاره به رشد 230 درصدی صادرات سیمان در 3 ماهه ابتدای امسال نسبت به سال گذشته به کشورهای ( سی آی اس ) گفت : با توجه به صادرات سیمان به کشور ازبکستان از سال گذشته افزایش 5/2 برابری صادرات سیمان از پایانه راه‌آهن تربت‌حیدریه را داشته ایم .

 

محمدرضا میرانیان افزود : با توجه به تکمیل و تجهیز زیرساختهای لازم در کارخانه سیمان زاوه تربت و همچنین ایستگاه راه‌آهن تربت‌حیدریه ماهیانه بین 400 تا 450 واگن بارگیری می شود که با توجه به گشایش بازارهای جدید در کشور ترکمنستان در تلاش هستیم تا تعداد واگنها را به بیش از 500 واگن برسانیم .

 

وی ابراز امید واری کرد با همکاری نزدیکی که راه‌آهن شرق در این زمینه دارد مشکل کمبود دیزل و محدودیتهای سیر و حرکت برطرف شود.

 

انتهای پیام/